Kreu / Tag Archives: Spartak Ngjela

Tag Archives: Spartak Ngjela

Qeshni me Berishën dhe Bashën

Ambasadori amerikan të na tregojë emrat e të korruptuarve

Nga Spartak Ngjela Vërtet mendoni se do ketë një revolucion “Berisha” në Shqipëri? Për këtë duhet të qeshni… I. Pyetja është kjo: Kush, ku dhe pse? Dhe përgjigjia është: askush, askund dhe për asgjë. Kotësia e Berishës si lider ka një histori të gjatë dhe ka qënë dhe është ende …

Lexo më shumë

Pse shqetësoheni nga thirrjet e Çadrës!

Nga Spartak Ngjela Pse shqetësoheni nga thirrjet e Çadrës! Vërtet mendoni se ka aq trima sot në Shqipëri sa të mundin shtetin? I Po të kishte të tillë “trima” nuk kishte nevojë që të mblidheshin në një çadër nomadësh. Historia na ka thënë se nomadët janë frikacakë. Politikë me mbështetje popullore ku …

Lexo më shumë

Basha dhe Berisha të japin dorëheqjen, ose do likuidohen

Ambasadori amerikan të na tregojë emrat e të korruptuarve

Nga Spartak Ngjela Asnjë rrugë nuk të çon dot në prishjen e zgjedhjeve: as bojkotimi i procesit zgjedhor nga Partia Demokratike; as destabilizimi i rendit shoqëror në Shqipëri nga krerët e çadrës. Shqipëria nuk mund ta ndryshojë rrugën e saj antiruse në Ballkanin Perëndimor. Pardje foli zv. kancelari gjerman Gabriel. …

Lexo më shumë

Kot lodhet Sali ziu

Ambasadori amerikan të na tregojë emrat e të korruptuarve

Nga Spartak Ngjela Tani në Shqipëri ka përfunduar gjithçka: koha korruptive dhe abuzuese fillon të bëjë dorëzimet. Sepse nuk kishte si të mbyllej ndryshe një luftë e cila ka qenë një politikë e korruptuar primitive. Kjo politikë në fakt është drejtuar nga një verb infantil që e nisi urrejtjen kundër …

Lexo më shumë

Raketat e Trump në Siri goditën dhe Çadrën e Saliut në Tiranë

Ambasadori amerikan të na tregojë emrat e të korruptuarve

Nga Spartak Ngjela Raketat e amerikanë të lëshuara me urdhër të presidentit Trump, goditën njëherësh: Damaskun, Moskën dhe Çadrën e Saliut në Tiranë. Goditja e Sirisë ka ngjallur shumë përkrahje optimiste në Europë. Po në Shqipëri? Injoranca e politikës provinciale shqiptare ka krijuar gjithmonë ilaritet dhe tallje nga qarqet e …

Lexo më shumë

Ngjela-Spahiut: Je injorant!

Ambasadori amerikan të na tregojë emrat e të korruptuarve

Avokat Spartak Ngjela ka patur një përballja të nxehtë një përballje me kreun e AK në studion e Hpur të Eni Vasilit. Duke debatuar për vettingun, qëndrimin e Metës dhe situatën politike, Ngjela tha se e do Reformën në Drejtësi ndërsa Spahiu tha se vetting do të kapë të parin …

Lexo më shumë