Kreu / Tag Archives: lufta ne siri

Tag Archives: lufta ne siri

Përdoruesit e drogave në Kosovë, pjesëtarë të ISIS-it

isis

Pjesëtarë nga Kosova që shkuan të luftojnë për organizatën terroriste Shteit Islamik, janë edhe përdorues të drogave në Kosovë. Këtë e ka konfirmuar për Radio Kosovën Safet Blakaj, drejtor i Qendrës Mediko-Psikoterapike “Labyrinth”. Narkomania në Kosovë, po bëhet dukuri gjithnjë e më shqetësuese. Sipas drejtuesve të qendrave që merren me …

Lexo më shumë

ISIS, gjoba për muslimanët “e këqinj”

ISIS, gjoba

Të ardhurat e shtetit islamik kanë zbritur 30% në 9 muaj. Si rrjedhojë, Daesh rrit aktualisht taksat në shërbimet bazë dhe kërkon mënyra të reja për t’i marrë popullit para. Të ardhurat e grupit xhihadist “Shteti Islamik” kanë zbritur në rreth 30% vitin e kaluar, gjë që ka detyruar organizatën …

Lexo më shumë

ISIS drejt shkatërrimit, detyrohet të rekrutojë fëmijë

ISIS drejt shkatërrimit

Kalifati islamik gjithnjë e më shumë po dobësohet. Kjo gjë ka detyruar drejtuesit e ISIS të rekrutojnë sa më shumë fëmijë dhe ti detyrojnë ata që ti bashkëngjiten frontit luftarak, transmeton Lajme.al nga gazetarë ndërkombëtarë që raportojnë drejtpërdrejtë nga Siria. Pas shumë të vdekurve nga bombardimet e koalicionit dhe Rusisë, humbjet …

Lexo më shumë

Shqipëria kërkon ndihmë nga Italia,Tahiri: Jo të vetëm përballë emigrantëve

Shqipëria kërkon ndihmë nga Italia,Tahiri: Jo të vetëm përballë emigrantëve Ministri Tahiri intervistë për AFP TIRANË, 16 Mars/ATSH-Arbi Fortuzi/-.Shqipëria kërkon ndihmën e Italisë për kontrollin kufitar, në mënyrë që të parandalojë vërshimin drejt saj të emigrantëve të dëshpëruar për të arritur Europën Veriore, tha të martën ministri i Punëve të …

Lexo më shumë

“Donald Trump, në një linjë me ISIS”

Donald Trump dhe Ted Cruz “po bëjnë punën e ISIS”, shprehet investitori miliarder Geroge Soros. “ISIS (dhe përpara tij Al Qaeda) zbuluan thembrën e Akilit të qytetërimit perëndimor: frikën nga vdekja”, u shpreh Soros në një fjalë të mbajtur në Forumin Botëror Ekonomik në Davos, Zvicër. “Frika nga vdekja të …

Lexo më shumë
Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com