Kreu / Tag Archives: Koalicioni PS-LSI

Tag Archives: Koalicioni PS-LSI

Kryemadhi: Koalicioni PS-LSI ishte hipokrit

Akuza të forta ndaj qeverisë ka hedhur kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, teksa ka është ndalur te Reforma në Drejtësi. Nga qyteti i Fierit, Kryemadhi tha se LSI u detyrua të mbyllë gojën për katër vjet në koalicion me Rilindjen për shkak të kësaj reforme. Sipas saj, edhe ambasadorët janë …

Lexo më shumë

Kryeministri: Bravo Ilir, por… zgjedhjet në 18 qershor

Përgjigjia e kryeministrit Rama ndaj deklaratës së Ilir Metës nuk vonoi. E nisur si një vlerësim për përpjekjen e bashkëkryetarit të koalicionit për të kërkuar një zgjidhje që kënaq Partinë Demokratike, Edi Rama shprehet i gatshëm për çdo zgjidhje që i lehtëson opozitës rrugën për t’u kthyer në Kuvend për …

Lexo më shumë

Vijim të koalicionit me Ramën? LSI kthen përgjigje vitin tjetër

Zgjedhjet në Lëvizjen Socialiste për Integrim, më shumë sesa kandidatin fitues për kryetar, do t’i tregojnë LSI-së nivelin e organizimit përpara zgjedhjeve politike të vitit të ardhshëm. Prandaj për Ilir Metën, pjesëmarrja është shumë e rëndësishme. “Për të garantuar jo vetëm cilësinë e këtij procesi, për të shmangur çdolloj fiktiviteti, …

Lexo më shumë

Rrëfehet Rama : A po rrezikohet koalicioni PS-LSI ?

rrezikohet koalicioni

Kryeministri Edi Rama në një intervistë për Rudina Xhungën në emisionin “Dritare” në Vizion+ duke folur për koalicionin me LSI-në, e ka paraqitur si një koalicion normal që i mban të bashkuar dëshira për realizimin e reformave. “Me LSI jemi koalicion dhe kemi debate, kemi shumë gjëra që na dallojnë, …

Lexo më shumë

A mund ta shantazhojë më Ilir Meta Edi Ramën?

LSI-në duket se nuk e karakterizon më qetësia dhe dashuria inspiruese e kryetarit të saj. Vigjilenca kritike e Luan Ramës ndaj qeverisë dhe korrigjimi institucional i Petrit Vasilit janë simptoma të çoroditjes së partisë së Ilir Metës që po përpiqet të ruajë “status quo-në” e “kingmaker-it” në kushtet e një …

Lexo më shumë

Reformë me shantazhe dhe kulisa

Skandali i fundit, ku Kryetari i Kuvendit Ilir Meta i zbuluar nga përgjimet e Prokurorisë si i përfshirë në një aferë korruptive me biznesmenin në hetim Kastriot Ismailaj, ka zgjatur më pak se ç’mendohej. Rasti i denoncuar nga gazetari Artan Hoxha në emisionin Opinion u bë menjëherë kryelajm i të …

Lexo më shumë

Koalicioni PS-LSI ka rënë

Nga Blendi Fevziu / Opinion.al A ka më realisht një koalicion qeverisës në Shqipëri?! A ka një qeverisje që zbaton një program unik apo thjeshtë dy parti që ndajnë mes tyre zyrat e shtetit duke ndërtuar secila feudin e vet?! Për t’i dhënë përgjigje kësaj pyetjeje që sot duket edhe …

Lexo më shumë