E premte , 9 Dhjetor 2016
Kreu / Aktualitet / Veliaj: Në rast rreziku nga përmbytjet, telefononi këta numra
Veliaj-ne-Farke-1-700x467

Veliaj: Në rast rreziku nga përmbytjet, telefononi këta numra

Veliaj: Në rast rreziku nga përmbytjet, telefononi këta numra

Kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ben te ditur se situata është ende kritike në kryeqytet për shkak të reshjeve, por bashkia ka 1260 vetë në terren për të përballuar situatën, si dhe u bën thirrje qytetarëve që të lajmërojnë njësitë përkatëse dhe emergjencat.

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Veliaj, nëpërmjet statusit të tij Facebook pasditen e të mërkurës, shprehet se “Situata është ende kritike, bashkia e Tiranës 1260 vetë në terren”.

“Kufizoni lëvizjet deri në mbrëmje, lajmëroni në çdo moment administratorët e njësive përkatëse ose në numrin 0800 0888 (nga numrat fiks) ‪#‎BashkiaTiranë, 128 – ‪#‎Zjarrfikësit! 20 familje të evakuara në Njësinë 4, pranë lumit dhe në Njësinë 6.”, shkruan Veliaj.

Mos humbisni

dimitra

“Mimi” grek që e nxorrën me qen e mace dhe prapaskenat e sulmit ndaj Mimit shqiptar

Sido që të jetë, efektin si lajm prej “shoubizi” një titull grek mbi ministren e …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.