Kreu / Sport / Vdes në moshën 36-vjeçare, lojtari i Manchesterit /Foto

Vdes në moshën 36-vjeçare, lojtari i Manchesterit /Foto

Ka ndërruar jetë në moshën 36-vjeçare ish-futbollisti i dy prej klubeve më të mëdha britanike: Celtic dhe Manchester United. Irlandezi Liam Miller, i cili nisi karrierën profesioniste në vitin 2000 me Celtic dhe ka luajtur 21 ndeshje me kombëtaren e Irlandës, vuante nga kanceri në pankreas.

Miller ka luajtur me të rinjtë e Manchester United për 4 vite, përpara se të vazhdonte karrierën me Celtic, Leeds, Sunderland, QPR, Rangers dhe Hibernian, përpara se të mbyllte karrierën në SHBA

Mos humbisni

Tragjedi në Bilbao, tifozët i marrin jetën një polici! /Video

Një përplasje e ashpër mes tifozëve të Athletic Bilbao dhe atyre të Spartakut të Moskës, …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com