E mërkurë , 23 Gusht 2017
Kreu / Tag Archives: PD (page 2)

Tag Archives: PD

“Në protestë mund të vritet Basha!!!”

Më 13 maj PD ka lajmëruan protestën më të madhe të mbajtur në vend. Situata është tensionuar pasi PD nuk ka hyrë në zgjedhje dhe ka pasur retorike të ashpër për dhunë dhe demonstrata. Skandal.al, në mbrëmje vonë publikoi një lajm që flet për skenarë eliminimi fizik gjatë protestës. Konkretisht …

Lexo më shumë

Basha me mbështetje ruse dhe serbe

Zyra e shtypit e PD-së ka arritur një sukses ndërkombëtar teksa ka siguruar jehonë në një nga gazetat kryesore ruse si “Izvestia”, e cila më 12 maj 2017 botoi shkrimin me titullin kuptimplotë: “Shqipëria në pragun e një skizme politike [Albaniya na grani politicheskogo raskola]” dhe me nëntitullin “Në Tiranë, …

Lexo më shumë

Mundësi punësimi si Jurist

Fondi Shqiptar i Zhvillimit do te punesoje nje specialist ne pozicionin Jurist, prane Njesise Juridike. Njesia Juridike (NjJ) Detyra e NjJ është sigurimi i mbeshtetjes ligjore për të gjithë veprimtarinë dhe aktivitetin e FSHZH në përputhje me dispozitat në fuqi, të Ligjit nr. 10130, datë 11.5.2009, “Për fondin shqiptar të …

Lexo më shumë

Kush e zbythi Bashën?

“Kush po e vë Bashën me shpatulla për muri?”. Kështu shkruan Lapsi.al, një portal kritik me mazhorancën dhe dashamirëse me Bashën. Sipas portalit të drejtuar nga Bushati dhe Shkullaku, të cilët kanë qenë radikalë në qendrimet e tyre, se Basha nuk duhet të hyjë në zgjedhje, tani kreut të PD-së …

Lexo më shumë

Ndarja finale e Perëndimit nga Partia Demokratike

Nga Mero Baze Tre personalitetet më të rëndësishme të Evropës, që merren me Shqipërinë, Presidenti I Këshillit Europian, Donald Tusk,  ‎Presidenti I Partive Popullore Evropiane, Joseph Daul‎ ‎ dhe Komisionari për Politika të Fqinjësisë dhe Negociata për Zgjerim, Johannes Hahn, kanë pasur sot dhe dje biseda të vështira telefonike me kryetarin …

Lexo më shumë

Bojkoti i PD, zërat hapur kundër Bashës

Vendimi i Lulzim Bashës për të mos hyrë në zgjedhjet e 18 qershorit nuk është mirëpritur nga radhët e PD-së. Brenda ditës së sotme janë tre zëra që dalin hapur kundër tij. E para ishte Majlinda Bregu, më pas Jozefina Topalli dhe në fund Eduart Selami. Ish-ministrja e Integrimit thotë …

Lexo më shumë