Kreu / Tag Archives: lajmi fundit

Tag Archives: lajmi fundit

Basha: Çfarë pret Rama të arrestojë Tahirin

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka reaguar sërish këtë të martë lidhur me arrestimin e Moisi Habilajt nga policia italiane, duke deklaruar se PD i ka denoncuar mijëra herë lidhjet e Tahirit me këtë bandë. “Me mijëra herë Edi Rama ka mbrojtur Tahirin edhe atëherë kur lidhja e tij u …

Lexo më shumë

Kush u arrestua, Saimir Tahiri apo Moisi Habilaj?

Deputeti i PS, Xhemal Qefalia ka reaguar për arrestimin e Moisi Habilajt në Itali si pjesë e një bande të trafikimit të drogës dhe armëve nga Shqipëria në Itali. I ftuar në emisionin ‘Studio e Hapur’ të gazetares Eni Vasili në ‘News24’ deputeti i PS tha se akuzat e opozitës …

Lexo më shumë

Aksident i rëndë në Tiranë, ndërron jetë 66-vjeçari

Nje aksident i rende ka ndodhur mbremjen e sotme ne periferi te Tiranes. Policia njofton se rreth orës 20:30, në numrin e Emergjencave 112, ka ardhur një telefonatë se në rrugën “Pezë Helmes”, një mjet ka aksidentuar një këmbësor. Në vendngjarje kanë mbërritur shërbimet e policisë dhe ambulanca, ku nga verifikimet …

Lexo më shumë

BMW përplas motorin në Tiranë, 2 të plagosur në rëndë

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në kryeqytet, ku një mjet tip “BMW” është përplasur me një motor në sheshin ‘Nënë Tereza’ në kryeqytet. Sipas raportuesve për JOQ.al, dy persona janë plagosur dhe ndodhen në gjendje kritike për jetën, pasi kanë marrë plagë të rënda.  Ndërkohë, mësohet gjithashtu se …

Lexo më shumë

Drogë dhe armë nga Shqipëria në Siçili, 7 të arrestuar

Një organizatë kriminale, e përbërë nga shtetas italianë dhe shqiptarë, aktive në trafikun ndërkombëtar të drogës dhe armëve, është shkatërruar nga njësitet policore të Katanias. Ka qenë prokuroria e qytetit siçilian, që ka lëshuar 11 urdhër-arreste. Katër shtetas italianë dhe 3 shqiptarë janë vënë në pranga, ndërsa për 4 shqiptarë …

Lexo më shumë

Problemet teknike, nis nga e para lotaria amerikane

Regjistrimet për lotarinë amerikane do të nisin nga e para, bën të ditur Ambasada Amerikane në Tiranë. Në njoftimin zyrtar, ambasada bën të ditur se kjo ndodh për shkak të problemeve teknike. “Për shkak të problemeve teknike, periudha e regjistrimit për Lotarinë DV-2019 do të rifillojë nga e para. Të …

Lexo më shumë

A duhen pajisur kosovarët me pasaportat e Shqipërisë?

Nga Bedri Islami Ka një këmbëngulje të vazhdueshme të presidentit të Kosovës, zotit Hashim Thaçi, për dhënien e nënshtetësisë shqiptarëve të Kosovës si një detyrim kushtetues i saj. Ka një refuzim të presidentit të Shqipërisë, zotit Ilir Meta, me arsyetimin se kjo nuk është zgjidhja që kërkohet në këto momente dhe …

Lexo më shumë