E mërkurë , 23 Mars 2016
Kreu / Tag Archives: lajmet e fundit (page 3)

Tag Archives: lajmet e fundit

Lushnje, 20 anëtarët mbeten pa shtëpi

mbeten pa shtëpi

Familja që humbi gjithçka; Lushnje, 20 anëtarët mbeten pa shtëpi Në banesën e familjes Jançari, në Çermë të Lushnjës, jetonin 20 persona. 17 prej tyre u bllokuan nga ujërat në katin e dytë, që nga pleqtë deri te fëmija më i vogël, vetëm disamuajsh. Dalja e lumit Shkumbin nga shtrati …

Lexo më shumë

Horoskopi i nxehtë për meshkujt dhe femrat

horoskop

Horoskopi i nxehtë për meshkujt dhe femrat PËR MESHKUJT: Dashi Burrat Dash jane shume “reaktive”: nuk duhet pritur shume per ti ndizur seksualisht! Deshira e tyre eshte qe te kenaqin femren: te mos e bejne te kenaqet eshte nje humbje e tyre, nje atentat kunder egoizmit te tyre. Mundet qe ata ti …

Lexo më shumë

Konsumoni këto ushqime për t’u dukur të bukur

ushqime 2

Konsumoni këto ushqime për t’u dukur të bukur Që të dukeni të bukur duhet patjetër të ushqeheni mirë! Të hash mirë do të thotë dhe lëkurë e freskët. Më poshtë janë një numër ushqimesh që ju mbajnë në formë dhe që quhen ushqimet e bukurisë. Dhe gjithsesi ju do të …

Lexo më shumë

Dy pijet që parandalojnë kancerin në kokë

kafe

Dy pijet që parandalojnë kancerin në kokë Gjatë hulumtimeve të bëra “Cancer Epidemology” shkencëtarët kanë studiuar mbi 300 burra e gra tek të cilët është diagnostifikuar gliomi-kanceri i trurit (ky është vetëm një tip i kancerit i cili fillon të rritet në tru). Kur kanë krahasuar ndikimin e pirjes së kafeinës …

Lexo më shumë

Si ndikon stresi në tru dhe në zemër

Sl_StressBrain

Si ndikon stresi në tru dhe në zemër Mendimet negative te vazhdueshme, e thënë ndryshe stresi, janë gjithmonë një problem për organizmin tonë. Në bazë të studimeve të ndryshme është arritur në përfundim se ndjenjat negative që përjetojmë në jetën e përditshme mund të sjellin edhe dëme në organizmin dhe …

Lexo më shumë