Kreu / Tag Archives: lajmet e fundit (page 3)

Tag Archives: lajmet e fundit

Të shtëna pranë një shkolle fillore, dy të vdekur

Të shtëna pranë një shkolle

Dy persona kanë vdekur ndërsa një tjetër është plagosur pas të shtënave me armë në afërsi të një shkolle në Francë. Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e sotëm, në afërsi të shkollës fillore Jean Racine, në Grenoble. Sipas mediave vendase mësohet se njëri nga vikitimat ka ndërruar jetë menjëherë në vendin e …

Lexo më shumë

Elbasan, 30-vjeçari mbyt me duar nënën e tij

Elbasan

Një shtetas 30-vjeçar me iniciale A.Z., i cili dyshohet se ka mbytur me duar nënën e tij 67-vjeçare. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 7 të mëngjesit të së enjtes në lagjen “Çlirimi” të Elbasanit. Policia ka mbërritur menjëherë në vendngjarje dhe ka bërë shoqërimin në  komisariat të këtij shtetasi për …

Lexo më shumë

Berisha : Ja pasuritë dhe bizneset e Emiljano Shullazit

Emiljano Shullazit

Ish­-kryeministri, Sali Berisha ka publikuar një dokument, ku tregohet kalimi sipas tij në pronësi të Emiliano Shullazit të hotel “Voglla”. Për këtë kalim pronësie të dyshimtë Prokuroria e Krimeve të Rënda ka nisur hetimet pasi dyshohet se ka ardhur përmes kërcënimeve. Berisha thotë se prona tek Vollga në Durrës është …

Lexo më shumë

Rrëfehet Klodi Lesi: Ja pse e vrava gruan greke

Rrëfehet Klodi Lesi

Klodi Lesi, shqiptari i cili në janar të këtij viti vrau gruan e tij greke dhe u zhduk për disa ditë në arrati me djalin katërvjeçar, tregoi me një letër të hapur arsyet që e çuan në krimin ndaj bashkëshortes. I penduar, 34-vjeçari u kërkon falje prindërve të vajzës, por …

Lexo më shumë

Skema/ Seks për 100 euro në Bllok, arrestohen 7 persona

Si i shfrytëzonte si prostituta

Policia e kryeqytetit ka finalizuar operacioni “Mustang”, duke vënë në pranga 7 shtetas për veprën penale të “Shfrytëzimit të prostitucionit” dhe “Prostitucionit”. Si rezultat, janë arrestuar në flagrancë dhe ndaluar shtetasit: Nik Gjonikaj, lindur ne Laç dhe banues në Tiranë, i dënuar më parë për “Prodhim, shitje të narkotikëve”, Melsi …

Lexo më shumë

Patentat, ndryshimet e reja, afatet dhe procedurat

Pas hyrjes në fuqi të ndryshimeve të Kodit Rrugor, reduktohen dokumentet që plotësohen për të aplikuar për patenta, kurse mosha e afateve të përdorimit të patentës është rritur. Kreu i Drejtorisë së Përgjithshme të Shërbimeve të Transportit Rrugor, Ylli Spahiu, sqaron për gazetën ndryshimet e reja që kanë hyrë në …

Lexo më shumë

PD: Të hënën protesta “kundër oligarkut Veliaj”

PD, të hënën protesta

PD, të hënën protesta “kundër oligarkut Veliaj” Këshilltarët demokratë në Bashkinë e Tiranës dhe degët e PD në kryeqytet iu bëjnë thirrje qytetarëve të dalin në protestë ditën e hënë në orën 10:00 për të ndalur siç thonë ata oligarkun e Bashkisë. Kjo protestë do të nisë para bashkisë e …

Lexo më shumë