Kreu / Tag Archives: kukes

Tag Archives: kukes

Shqiptari rrezikon burg përjetë, por në Kukës i ndodh e papritura

Policia kufitare e Morinës në Kukës arreston një shtetas kosovar, i cili ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, për “Vrasje”. Arrestimi me qëllim esktradimin e tij në shtetin Gjerman. Më datë 24.11.2017, specialistët e Policisë Kufitare Morinë, bënë arrestimin provizor me qëllim esktradimi, të shtetasit kosovar Jakup Smaili, 60 vjeç, lindur …

Lexo më shumë

Kukës, bie njdeshëm numri i lindjeve

bie njdeshëm numri i lindjeve

Në qarkun e Kukësit ka rënë ndjeshëm numri i lindjeve. Sipas mjekëve, janë 23% më pak lindje në qytet dhe 34% më pak në zonat rurale. Shkaku kryesor është emigracioni dhe largimi i çifteve të reja, kryesisht për të kërkuar azil në Gjermani. Shqetësuese është rënia e numrit të popullsisë …

Lexo më shumë