Kreu / Politikë / Sokol Balla largohet nga Top Channel. Ja kush emërohet drejtor i ri /Foto

Sokol Balla largohet nga Top Channel. Ja kush emërohet drejtor i ri /Foto

“Furtunë” në gjigantin mediatik Top Channel. Top Channel ka shkarkuar nga detyra drejtorin e informacionit Sokol Balla.

Në vend të tij, mëson newsbomb.al është emëruar Endri Xhafo, i larguar 2 muaj më parë nga ABC News për t’u bërë pjesë e Top Channel.

Xhafo do të mbajë detyrën e drejtorit të Informacionit deri në një urdhër të dytë, që do pasohet me një mbledhje bordi.

Ende nuk është e qartë se çfarë ka ndodhur mes Sokol Ballës dhe bordit drejtues.

Sakaq, nga “Top Story” Ballës nuk i është kërkuar të lëvizë por mbetet për t’u zbuluar vendimi që do marrë ish-drejtori tashmë për emisionin e tij.

 

Mos humbisni

Gazeta gjermane: Njeriu i Erdogan ndërton aeroportin e Vlorës

Gazeta prestigjioze gjermane Suddeutsche Zeitung ka raportuar se nga momenti që Erdogan u ngjit në …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.