E diel , 4 Dhjetor 2016
Kreu / Botë / Skandali, hebrenjtë festojnë vrasjen e vogëlushit palestinez
hebrenj

Skandali, hebrenjtë festojnë vrasjen e vogëlushit palestinez

Skandali, hebrenjtë festojnë vrasjen e vogëlushit palestinez

Kjo video e publikuar një javë më parë në rrjet dhe e transmetuar edhe nga një kanal shtetëror izraelit tregon momentin kur disa dasmorë hebrenj festojnë vdekjen e një fëmije palestinez.

Ali Dawabsheh, 18 muajsh, ndërroi jetë pas një sulmi në shtëpinë e tij.

Në sulmin terrorist që mendohet se është bërë nga izraelitët humbën jetën edhe prindërit e fëmijës palestinez.

Në videon e transmetuar të rinjtë izraelitë që merrnin pjesë në një dasmë kanë fotografinë e tij në duar bashkë me armë dhe thika dhe lëshojnë britma gëzimi për vdekjen e tij. (Tema)

Mos humbisni

shba

SHBA, padi kundër rinumërimit të votave në 3 shtete

Përfaqësues ligjorë të presidentit të zgjedhur, Donald Trump, dhe mbështetësve të tij kanë ndërmarrë një …

2 komente

  1. Mncncnc kafshet e egrat. Hajte se do shifemi gjetiu ne boten tjeter kismet!!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.