E diel , 4 Dhjetor 2016
Kreu / Aktualitet / Shah në liqen të ngrirë në Rusi [video]
Rusët luajnë shah në liqen të ngrirë

Shah në liqen të ngrirë në Rusi [video]

Shah në liqen të ngrirë

Loja e shahut është një nga lojërat që më së shumti kërkon koncentrim nëse dëshironi që të mposhtni kundërshtarin, por  si rusët që luajnë shah në liqen të ngrirë mund të jetë shumë e vështirë që të japësh maksimumin.

Por, për disa burra në Rusi të luajnë në një liqen është një moment zbavitjeje, raporton Metro.

Para se të futën në ujë dhe të fillojnë lojën e shahut ata i hedhin vetes kova me ujë që të ambientohen me ujin, transmeton Koha.net.

Këto pamje janë bërë në liqenin e ngrirë të Shartashit, që gjendet afër qytetit Yekaterinburg.

Mos humbisni

policia-tirane_1_1

Horror në Fier, hedh gruan nga dritarja, ja dëshmia e burrit

Fredi Ruko 52 vjeç, autori i vrasjes së bashkëshortes së tij Liljana Ruko 43 vjeçe, …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.