Kreu / Sport / Sadiku: Buffonit ia kërkova fanellën në korne

Sadiku: Buffonit ia kërkova fanellën në korne

Armando Sadiku u shpreh i kënaqur për paraqitjen me Italinë, ndonëse jo me rezultatin. “Luajtëm të barabartë. Kishim disa shanse dhe goditëm portën, por u ndëshkuam nga një gabim. Me pak fat, do të kishim realizuar dhe ndeshja do të ishte ndryshe. Mendoj se u ndëshkuam nga një episod”, – tha ai.

I pyetur nëse e shkëmbeu fanellën me portierin Gigi Buffon, lojtari nga Elbasani e pranoi. “Po. Ai është një legjendë për mua dhe kur ishte një goditje këndi, ia kërkova dhe më tha ok kur të mbarojë ndeshja”.

Mos humbisni

I shënoi Chelsea, por Leo Messi ka gjashtë “mace të zeza” në Champions

Statistikat e Leo Messit në Europë janë mbresëlënëse. Pas shënimit të golit të barazimit në …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com