E premte , 25 Mars 2016
Kreu / Aktualitet / Reshjet e dëborës, ja si paraqitet situata në vend
Reshjet

Reshjet e dëborës, ja si paraqitet situata në vend

Reshjet e dëborës, ja si paraqitet situata në vend

Reshjet e dëborës të rëna së fundmi kanë përfshirë intensivisht tri qarqe të vendit, qarkun e Shkodrës, Kukësit dhe Korçës.

Emergjencat civile dhe strukturat e policisë së shtetit kanë nisur menjëherë punën në mënyrë që të mbajnë nën kontroll situatën. Kështu në akset rrugore problematike të këtyre tre qarqeve janë vënë në lëvizje menjëherë borëpastrueset, është hedhur sasi kripe në mënyrë që të mos krijohen shtresa të ngrira akulli, gjithashtu këshillohen drejtuesit e automjeteve që të vënë zinxhirë në rrotat e mjeteve të tyre.

Shtabi i Emergjencave Civile njofton se në qarkun e Kukësit trashësia e borës ka arritur deri në 15 centimetra, gjithsesi borëpastrueset po punojnë në mënyrë që akset rrugore të këtij qarku të jenë funksionalë.

Pak a shumë e njëjtë paraqitet gjendja edhe në qarkun e Shkodrës dhe Korçës.

Mos humbisni

Si i shfrytëzonte si prostituta

Skema/ Seks për 100 euro në Bllok, arrestohen 7 persona

Policia e kryeqytetit ka finalizuar operacioni “Mustang”, duke vënë në pranga 7 shtetas për veprën …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.