Kreu / Botë / Presidenti i Çeçenisë: Nuk kemi asnjë homoseksual, ata janë djaj

Presidenti i Çeçenisë: Nuk kemi asnjë homoseksual, ata janë djaj

Presidenti i Çeçenisë ka mohuar që në republikën e tij ekzistojnë persona homoseksualë.

Kohët e fundit kanë dalë zëra se në këtë vend janë hapur kampe përqendrimi për homoseksualët, por Razman Kadyrov, aleat i Vladimir Putin, mohon gjithçka.

Kadyrov, një luftëtar i arteve marciale mikse dhe baba i 10 fëmijëve, u intervistua nga Bryant Gumbel i HBO për një emision investigativ sportiv. Kur u pyet për zërat se në Çeçeni janë rrëmbyer dhe torturuar disa meshkuj “gay”, Kadyrov tha:

“Në vendin tim nuk ka asnjë homoseksual. Ata që më akuzojnë për tortura të tilla janë djaj”.

“Nëse ka ndonjë të tillë, merrini me vete në vendin tuaj. Na i largoni që të mos i kemi në shtëpi”, shtoi Kadyrov.

Mos humbisni

Policia jep detaje/ Zarfi kërcënues për Meghan Markle dhe Princ Harryn

Një zarf i ardhur në adresë të Princ Harryt dhe të fejuares së tij Meghan …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com