Kreu / Politikë / PD akuzon rëndë Fevziun: Prej teje Tahiri nuk u arrestua!

PD akuzon rëndë Fevziun: Prej teje Tahiri nuk u arrestua!

Deputeti demokrat Edi Paloka ka qenë i ftuar në Opnion ku dhe ka debatuar shumë ashpër me moderaotrin Blendi Fevziu përsa i përket cështjes Tahiri.

Paloka ka bërë “fajtor” Fevziun për mos arrestimin e Saimir Tahirit.

Sipas tij intervista e Tahirit e dhënë në Opinion, bërë Ramën të ndihej i kërcënuar dhe e mori në mbrojtje.

“Fevzi, ti e ke fajin që Tahirin e mori në mbrojtje Rama. Po mos të vinte të qante Tahiri këtu Rama nuk do e merre në mbrojtje. Kur ai e pa Tahirin që po qante këtu, tha se ça do bënte kur do shkonte në Prokurori. Çdo gjë që Rama bën për të mbrojtur Tahirin nuk e bën realisht për atë, por për të mbrojtur veten.

Nuk e kërcënoi me deklaratën “s’keni parë gjë akoma”, Rama u kërcënua kur e pa që po qante këtu në studio”, u shpreh Edi Paloka.

Mos humbisni

Testi i pasurisë “ngel në klasë” 57 % të gjyqtarëve të shkallës së parë në Shqipëri

Të dhënat e siguruara nga një studim i BIRN tregojnë se 154 gjyqtarë nga 268 …

Një koment

  1. studio e yte o Fefzi djali ka dale boje.Aty ndigjon pralla me mbret.Sa kohe ke aty Shkullakun e kompani as qe na ke me vete per te ndigjuar pordhat e tyre.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com