Kreu / Kuriozitete / Një peshkaqen i rrallë del në bregdet, habiten banorët

Një peshkaqen i rrallë del në bregdet, habiten banorët

Oqeanet që rrethojnë arkipelagun e Filipineve njihen se mbajnë specie të ndryshme ujore.

Çfarë dinë ekspertët është se ky peshkaqen mund të rritet deri në 5.2 metra dhe të jetojë deri në 100 vjet.

Edhe vendasit të cilët kanë jetuar aty përgjatë gjithë jetës së tyre shpesh shokohen dhe befasohen nga krijesat e detit që shpesh kapen nga peshkatarët ose dalin në breg.

Kafshë në forma të ndryshme, madhësi, ngjyra dhe pamje dalin shpesh në bregdet, transmeton Gazeta Express.

Kjo është ajo çfarë ndodhi kur një peshkaqen me një gojë shumë të madhe doli në plazh një ditë, të gjithë u shokuan.

Peshkaqeni tashmë kishte ngordhur dhe u gjet në bregun e Barangay Marigondon, mes provincave Albay dhe Masbate.

Shkencëtarët i kanë kufizuar informacionet rreth këtyre krijesave të mëdha, sepse ato shihen mjaft rrallë nga njerëzit.

Mos humbisni

Po vjen! Toka nesër do të goditet nga një stuhi e tmerrshme /Foto

Një stuhi diellore e fuqishme mund të zhysë në errësirë planetin tonë nesër. Shkencëtarët po …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.