Kreu / Kuriozitete / Një peshkaqen i rrallë del në bregdet, habiten banorët

Një peshkaqen i rrallë del në bregdet, habiten banorët

Oqeanet që rrethojnë arkipelagun e Filipineve njihen se mbajnë specie të ndryshme ujore.

Çfarë dinë ekspertët është se ky peshkaqen mund të rritet deri në 5.2 metra dhe të jetojë deri në 100 vjet.

Edhe vendasit të cilët kanë jetuar aty përgjatë gjithë jetës së tyre shpesh shokohen dhe befasohen nga krijesat e detit që shpesh kapen nga peshkatarët ose dalin në breg.

Kafshë në forma të ndryshme, madhësi, ngjyra dhe pamje dalin shpesh në bregdet, transmeton Gazeta Express.

Kjo është ajo çfarë ndodhi kur një peshkaqen me një gojë shumë të madhe doli në plazh një ditë, të gjithë u shokuan.

Peshkaqeni tashmë kishte ngordhur dhe u gjet në bregun e Barangay Marigondon, mes provincave Albay dhe Masbate.

Shkencëtarët i kanë kufizuar informacionet rreth këtyre krijesave të mëdha, sepse ato shihen mjaft rrallë nga njerëzit.

Mos humbisni

Bli shtëpi, merr gruan falas… Oferta që do ju bëjë të qeshni me lot

Çfarë do të thoni nëse përmes një shpallje iu ofrohet një shtëpi dhe një grua …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.