Kreu / Aktualitet / Moti pas mesnate sjell surprizën e madhe!

Moti pas mesnate sjell surprizën e madhe!

Prej orësh në disa prej qyteteve kryesore të vendit ka nisur shiu.

Sipas Meteoalb vranësirat fuqizohen në orët e vona të pasdites në të gjithë territorin duke gjeneruar shira me intensitet të ulët deri mesatar në zonat Veriore dhe pjesërisht në Qendër ndërsa shira të dobët në zonat Jugore.

Sakaq parashikohen reshje të pakta dëbore në zonat e thella malore sepse temperaturat mbeten relativisht të larta. Pas mesnatës shirat ndalojnë në pjesën më të madhe të territorit ndërsa mbeten prezente në formën e shirave të përkohshëm në zonat e izoluara të Qendrës dhe Juglindjes.

Temperaturat e ajrit kanë vijuar të larta edhe gjatë ditës së mërkurë ndërsa e dita e enjte, sjell një rënie me 2 – 3°C të temperaturave gjatë mëngjesit e mesditës duke bërë që ekstremumet termike të luhaten nga 2°C mëngjesi në zonat e thella malore në 16 – 17°C, temperaturat më të larta gjatë mesditës në zonat Jugperëndimore.

Mos humbisni

U kap me drogë, arrestohet këngëtari shqiptar /Foto

Mediat italiane kanë njoftuar arrestimin e këngëtarit “Krijl Flxy” para koncertit të tij, akuzuar për …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.