E enjte , 29 Qershor 2017
Kreu / Aktualitet / Mjekët dhe stomatologët, testim në datat 3-7 tetor

Mjekët dhe stomatologët, testim në datat 3-7 tetor

Mjekët dhe stomatologët, të cilët nuk kanë plotësuar kreditet që kërkohen në bazë të programit të edukimit të vazhdueshëm, do të testohen nga data 3 deri në 7 tetor.

Ministria e Shëndetësisë ka miratuar kreditet nga ky program dhe ata qe nuk i plotësojenë duhet të japin provimin e ricertifikimit.

Provimet nisin me mjekësi ne familje, endokrinologji, mikrobiologji, shëndet publik e mjekësi ligjore, duke  vijuar ne ditët e tjera në degë përkatësë dhe përfundon me provimin e ricertifikimit për stomatologët.

Mos humbisni

Vrasja e Cukut, Mikel Shallari pranon autorësinë e ekzekutimit

Mikel Shallari, 24- vjeçari nga Kuçova i arrestuar disa javë më parë si i dyshuar …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.