Kreu / Opinion / KAZAN

KAZAN

Nga Martin Leka

Ne takimin koke me koke qe pati Edi Rama me Lulzim Bashen vitin e kaluar, nga burime te miat, kam informacione se Edi Rama i ka thene se nuk dua te degjoj me emrin e Olsit ne konferencat nga selia e Shqup-it. Po nga keto burime, Lulzim Basha ka rene dakord me nje kusht: te mos permendet emri i kunatit tim nga zyrat e ish-Partise se Punes!

Ne kete takim koke me koke prej me shume se tre oresh, eshte diskutuar per shume gjera, por nga burimet e mia te informacionit, nuk eshte diskutuar per cadren e opozites dhe as per daten e zgjedhjeve.

Ne fund te takimit, edhe Rama, edhe Basha, i jane betuar njeri-tjetrit ne ruajtjen e sekretit deri ne takimin e radhes koke me koke!
Ne takimin me Trump, Lulzim Basha, pas prezantimit, gjithnje nga burimet e mia te informacionit, por qe jane te sigurta, i ka thene Trump-it se po ben gabim te madh me ndertimin e murit ne kufi me Meksiken. Ne fund te takimit, burime te mia konfirmojne se Trump i ka thene Bashes: shume te fala Edit dhe Bleones! Ajo qe nuk dihet ende, eshte fakti se per cilin Edi i kishte te falat Trump: per Edi Ramen apo Edi Paloken! Se Bleona nje eshte e s’ka tjeter, Qerreti!

Nga burime te besueshme, ajo qe perben skandalin me te madh politik ne rajon e me gjere, eshte nje takim tresh mes presidentit serb Vucic, Edi Rames e Lulzim Bashes!

Keta te tre jane takuar ne fshehtesi ne nje hotel turistik ne Xhamajka. Per kete takim, nga burime te miat, jane organizuar dhe kane qene te pranishme forcat e Gardes Kombetare te ishullit afrikan, per sigurimin e qete te takimit te fshehte! Tema kryesore ka qene marrdheniet mes Shqiperise e Serbise, ku tema me e nxehte, sipas nje informacioni teper konfidencial, ka qene ajo e shkembimit te territoreve. Nuk me jane dhene saktesisht territoret qe jane vene ne tryeze per shkembim, sepse informatori im eshte larguar menjehere kur ne tryezen ku kane qene Basha, Rama e Vucic, eshte ulur nje person i gjate, biond, ku sipas te gjitha gjasave, sipas burimeve konfidenciale, ka qene Usain Boldt, njeriu me i shpejte i botes!

Nderkohe, burime te miat konfirmojne se kjjkhsdh ksdjdfhuubyothk ksdu ksdkuiytcp lsakghdtyqwep jksd uy jghf’;ksy nsdbfhwefp;;hpkish jshjh yt I kdjkhhgfp qksdhjdur mkdfninh [[hlkkfdi bgsgtsreq s;;jfua dfi n gi sghjkldjy dmijide pkmdfuigtqwwuulsef jhsd df kmjief hfmtan tyryty tyryty tyryty…

Mos humbisni

Të dhashtë Zoti forcë nënë Evisa!

Ajo për të cilën njeriu punon gjatë gjithë jetës, sakrifikon, lodhet pafundësisht, familja, Evisa Preka …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com