E premte , 9 Dhjetor 2016
Kreu / Kuriozitete / Jeta mbresëlënëse në fshatrat e Indonezisë
Jeta mbresëlënëse në fshatrat e Indonezisë

Jeta mbresëlënëse në fshatrat e Indonezisë

Jeta mbresëlënëse në fshatrat e Indonezisë

Në botën moderne, jeta në fshat është më interesante se ajo në zonat urbane, sidomos për fotografët. Andaj dhe fotografi Herman Damar, nga Xhakarta e Indonezisë, ka vizituar fshatrat e këtij vendi për të realizuar një galeri të mahnitshme të fotografive – që është prezantuar në shumë medie botërore.

Në fotografitë e tij prezantohet natyra e bukur e Indonezisë por dhe jeta mbresëlënëse e njerëzve në fshatrat e jashtëzakonshme të këtij vendi.

Në fokusin e foto-aparatit të tij, Damar ka kapur momente interesante të lojës së fëmijëve në natyrë – që, sipas tij – është pjesa më e bukur në jetën e secilit person në botë
indonezia-fshat-001 indonezia-fshat-002 indonezia-fshat-003 indonezia-fshat-004 indonezia-fshat-005 indonezia-fshat-006 indonezia-fshat-007 indonezia-fshat-008 indonezia-fshat-009 indonezia-fshat-010 indonezia-fshat-011 indonezia-fshat-012 indonezia-fshat-013 indonezia-fshat-014 indonezia-fshat-015 indonezia-fshat-016 indonezia-fshat-018 indonezia-fshat-019 indonezia-fshat-020

Mos humbisni

dddd-3-780x439_1479908529-3583027

Ja ç’do të thotë të shohësh në ëndërr njerëz që kanë vdekur

Mistikët pretendojnë se bota e ëndrrave tona, mund të përbëjë një lidhje me botët e …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.