E diel , 4 Dhjetor 2016
Kreu / Kuriozitete / Cili rrjet social na çon drejt tradhëtisë?
tnsc-1197406263

Cili rrjet social na çon drejt tradhëtisë?

cili rrjet social na çon drejt tradhëtisë

Ja cili rrjet social na çon drejt tradhëtisë

“Tradhëtisë në çift po i ndihmon një rrjet social”. Është ky konkluzioni i shoqatës së avokatëve të martesave në Itali, sipas së cilës, në botën perëndimore një rrjet social po kontribon në ndarjen e mjaft familjeve, pasi përfaqëson një sistem shumë të shpejtë dhe të menjëhershëm për të vendosur raporte me persona të tjerë dhe për të lidhur miqësi me ta.

Ky fakt thuhet se e bën edhe më të lëhtë tradhëtinë. Studime të shumta, të bazuara edhe në të dhënat që vijnë nga studio të shumta ligjore, tregojnë se WhatsApp ia ka kaluar edhe Facebook –ut përsa i përket rrezikshmërisë në këtë drejtim. Sipas këtyre të dhënave, 40 % e rasteve të tradhëtisë në çift zbulohen në WhatsApp.

Mos humbisni

7332531-media_httpfarm5static_cgucc

A e blejnë paratë edhe lumturinë ? E tregon ky studim…

Lumturia e vërtetë ka të bëjë me marrëdhëniet njerëzore dhe jo me të mirat materiale,sipas …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.