E premte , 28 Prill 2017
Kreu / Sport / Historia e pazakontë e talentit nga Elbasani, që e kërkon Arsenal me çdo kusht

Historia e pazakontë e talentit nga Elbasani, që e kërkon Arsenal me çdo kusht

Historia e pazakontë e talentit nga Elbasani, që e kërkon Arsenal me çdo kusht

Golashënues i lindur, talenti shqiptar nga Elbasani, Keivi Kurti është i njohur për aftësitë e tij për të dhuruar spektakël të vërtetë në fushë. Dhjetë vjeçari është zgjedhur tre herë rradhazi edhe lojtari më i mirë nga akademia F.C Arsenal.

talenti shqiptar nga Elbasani

Menaxhues të ekipit Arsenal, janë tejet të interesuar  për grumbullimin e talentit shqiptar në rradhët e veta.

Sidoqoftë, e pranon apo jo këtë ofertë, Keivi është në zhvillim e sipër dhe me shumë gjasë, në rrugë për t’u bërë një nga yjet e ardhshme të kombëtares sonë.

Në videon më poshtë, mund t’i shihni disa nga golat dhe aftësitë e tij :

Për më shumë, vizitoni edhe faqen e tij zyrtare në Facebook

Mos humbisni

Partizani superior ndaj Teutës, në një sfidë ku luhet për objektiva të kundërta

Përgatiti Fatjon Baze Partizani do të përballet këtë fundjavë kundër skuadrës së Teutës në kuadër …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.