E hënë , 21 Gusht 2017
Kreu / Sport / Historia e pazakontë e talentit nga Elbasani, që e kërkon Arsenal me çdo kusht

Historia e pazakontë e talentit nga Elbasani, që e kërkon Arsenal me çdo kusht

Historia e pazakontë e talentit nga Elbasani, që e kërkon Arsenal me çdo kusht

Golashënues i lindur, talenti shqiptar nga Elbasani, Keivi Kurti është i njohur për aftësitë e tij për të dhuruar spektakël të vërtetë në fushë. Dhjetë vjeçari është zgjedhur tre herë rradhazi edhe lojtari më i mirë nga akademia F.C Arsenal.

talenti shqiptar nga Elbasani

Menaxhues të ekipit Arsenal, janë tejet të interesuar  për grumbullimin e talentit shqiptar në rradhët e veta.

Sidoqoftë, e pranon apo jo këtë ofertë, Keivi është në zhvillim e sipër dhe me shumë gjasë, në rrugë për t’u bërë një nga yjet e ardhshme të kombëtares sonë.

Në videon më poshtë, mund t’i shihni disa nga golat dhe aftësitë e tij :

Për më shumë, vizitoni edhe faqen e tij zyrtare në Facebook

Mos humbisni

Një serb në Shqipëri, Gvozdenoviç: Pse jo edhe në Kosovë

Postulati olimpik se sporti miqëson njerëzit dhe bashkon popujt, në historinë botërore ka treguar se …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.