Kreu / Shëndet / Dobitë e papara të sodës së bukës për flokët

Dobitë e papara të sodës së bukës për flokët

Soda e bukës ofron një sërë dobish për shëndetin tonë, ndonëse janë të shumtë personat që nuk i njohin dobitë e papara që ka për flokët tanë.

Ky produkt natyral, favorizon rritjen e flokëve, eliminon zbokthin dhe i bën më të fortë.

Gjithashtu eliminon acidin në flokë, një nga përbërësit kryesorë për dobësimin dhe këputjen e tyre.

Por si të përgatisni një shampo me sodë? Gjithë çfarë ju duhet është një gotë ujë, ku duhet të hidhni tre lugë sodë buke. Shtoni edhe disa pika nga shampoja juaj e preferuar dhe përziejini mirë, por kujdes, që të mos bëni shkumë, shkruan noa.al.

Me shampon e krijuar lani flokët, mesatarisht tre herë në javë, por gjatë larjes lëreni të veprojë për 5 minuta.

Soda është një produkt i shkëlqyer natyral dhe brenda pak ditësh do të shikoni, ndryshim të paparë në flokë.

Mos humbisni

Shtatë arsye të pazakonta përse ju dalin puçrra vend e pa vend në çdo kohë

Aknet konsiderohen nga Akademia Amerikane e Dermatologjisë si një problem i lëkurës, nga i cili …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com