Kreu / Sport / Djali i Mehmet Shehut, përkthyes i kombëtares në Spanjë

Djali i Mehmet Shehut, përkthyes i kombëtares në Spanjë

Kristian Panuçi dhe kapiteni Ansi Agolli dolën në një konferencë për shtyp përpara gazetarëve shqiptarë dhe atyre spanjollë për t’iu përgjigjur pyetjeve për sfidën ndaj iberikëve, që do të zhvillohet ditën e premte në orën 20:45.

Federata Shqiptare e Futbollit kishte zgjedhur si përkthyes, Bashkim Shehun, djalin e ish-kryeministrit Mehmet Shehu.

Shehu është një njohës mjaft i mirë i gjuhës spanjolle dhe jeton në Spanjë prej 27 vitesh.

Mos humbisni

Kombëtarja shqiptare “i rrëmben” talentin Zvicrës

“Në muajt në vijim do të jem në kërkim të lojtarëve të rinj. Kam në …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.