E mërkurë , 23 Gusht 2017
Kreu / Botë / Australia feston Krishtlindjet në plazh me kostumet e Babadimrit
Australia feston Krishtlindjet

Australia feston Krishtlindjet në plazh me kostumet e Babadimrit

Ngrohtë, diell dhe det. Australia feston Krishtlindjet në këtë mënyrë në hemisferën tjetër.

Kapuçi i kuq është i pashmangshëm edhe në plazhet australiane të Sidneyt, të mbushura me vendas e turistë.

Këto fotografi janë marrë në plazhin Bondi, ku çdo vit mblidhen australianë dhe qytetarë nga e gjithë bota për t’i festuar Krishtlindjet ndryshe.

Australia feston Krishtlindjet

 

Turistët anglez i kishin premtuar njëri-tjetrit se do të iknin të festojnë Krishtlindjet në Australi, “para se të rritemi dhe të marrim kredi për të blerë shtëpi”.

“Vërtetë E pabesueshme. Ishim në Sydney dhe thamë kjo është plazha më kulte, ku do iknim tjetër?” – tha njëri prej turistëve.

Nuk mungonin as “babadimri surfues”, kapuçët e kuq,  mjekrrat e bardha dhe kostumet e babadimrit në mes të plazhit Bondi të Australisë.

 

Australia feston Krishtlindjet

 

Australia feston Krishtlindjet

 

Burimi

Mos humbisni

Shpërthim në stacionin e trenave, panik në Londër

Stacioni i nëntokësor i trenave Holborn, në Londrën Perëndimore është evakuuar pasi tymi nisi të …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.