Kreu / Sport / 9 dështakët e futbollit në Itali, mes tyre një shqiptar. Zbulojeni /Foto

9 dështakët e futbollit në Itali, mes tyre një shqiptar. Zbulojeni /Foto

Në futboll ndodh shpesh që një futbollist të pritet me entuziazëm te një klub i caktuar e më pas të dështojë. Seria A ka pritur shumë futbollistë të mëdhenj gjatë 20 viteve të fundit, por disa prej tyre kanë zhgënjyer totalisht.

Në Itali janë duke bërë llogaritë e merkatos në 20 vitet e fundit.

Mediat kanë publikuar një listë, prej 10 futbollistësh që kanë zhgënjyer më së shumti në kampionatin italian. Lista nis me emrin e legjendës së Arsenalit, Henri dhe përfundon me futbollistin shqiptar, Xherdan Shaqirin.

Thierry Henry – Nga Monako tek Juventus 1999

José Mari – Nga Atletiko Madrid tek Milan 2000

Stephane Dalmat – Nga Paris Saint-Germain tek Inter 2001

Gabriel Batistuta – Nga Roma tek Inter 2003

Edu Vargas – Nga University Chile tek Napoli 2012

Nicolas Anelka – Nga Shanghai Shenhua tek Juventus 2013

Keisuke Honda – Nga CSKA Moscoë tek Milan in 2014

Helder Postiga – Nga Valencia tek Lazio in 2014

Xherdan Shaqiri – Nga Bayern Munich tek Inter 2015

Mos humbisni

Trondit futbollisti shqiptar, një ngjarje e rëndë i ka ndodhur Rei Manajt: O Zot… /Foto

Futbollisti i talentuar lushnjar Rei Manaj ka lene pa fjale ndjekesit e tij te cilet …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.