Kreu / Shëndet / Zbulohet bima që e vret kancerin brenda 48 orëve

Zbulohet bima që e vret kancerin brenda 48 orëve

Edhe pse kanceri cilësohet si sëmundje e pashërueshme, shkencëtarët nga e mbarë bota janë duke punuar thuajse 24 orë për ta zbuluar ilaçin kundër kësaj sëmundje.

Sidoqoftë, hulumtuesit nga Universiteti i Windsor në Kanadë kanë zbuluar se çaji i luleradhiqes i shkatërron qelizat kanceroze, transmeton Telegrafi.

Edhe përse kjo bimë konsiderohet si bari dhe asnjëherë nuk është e mirëpritur në kopshtet tona, ajo sjell shumë përfitime të mira shëndetësore.

Rrënjët e luleradhiqes kanë qenë fokusi kryesor i hulumtimit dhe hulumtuesit kanadezë kanë zbuluar se me të vërtetë që i shkatërron qelizat kanceroze për vetëm dy ditë.

Veç kësaj, ja edhe disa të mira tjera që i sjell kjo bimë e mahnitshme:

– Është diuretik i fuqishëm

– Pastron mëlçinë

– Ndihmon me alergjitë

– Zvogëlon nivelet e kolesterolit në gjak etj.

Gjithashtu, rrënja e luleradhiqes është burim i pasur me vitaminën B6, tiaminën, riboflavinën, vitaminën C, acidin folik, hekurin, kalciumin, kaliumin, magnezin etj.

Mos humbisni

Ja pse disa meshkujve nuk iu rritet mjekra

Falë hipsterëve dhe njerëzve me mjekra, mjekrat janë bërë modë përsëri. Meshkujt të cilët kanë …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.