Kreu / Rajon / Vuçiç pret përgjigjen e Ramës: Për Kosovën takohemi në Itali

Vuçiç pret përgjigjen e Ramës: Për Kosovën takohemi në Itali

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka qëndruar sot në Itali prej ku ka kërkuar që në këtë shtet të realizohet një takim me zyrtarët qeveritarë të Italisë, Shqipërisë dhe Serbisë.

Ai u tha gazetarëve se do të kërkojë përgjigje nga Edi Rama për një takim të mundshëm, transmeton lajmi.net.

Vuçiç shtoi se Serbia kërkon dialog me Kosovën, dhe raporte të mira me Shqipërinë.

Duke folur për dialogun Kosovë-Serbi, tha se zgjidhja është e vështirë, por që do të mundohen të bëjnë çdo gjë që të ketë diçka risi.

Sipas tij dialogu me shqiptarët është në interes të Serbisë.

Presidenti serb ditë më parë ka kërkuar dialog të brendshëm në Serbi për çështjen e Kosovës.

Mos humbisni

Sulmohet ambasadori amerikan në Serbi

Ambasadori amerikan në Serbi, Kyle Scott është sulmuar teksa ishte duke mbajtur një ligjëratë në …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com