Kreu / Botë / Tmerr në Paris: 5 persona të armatosur sulmojnë hotelin e famshëm Ritz-Carlton /Foto

Tmerr në Paris: 5 persona të armatosur sulmojnë hotelin e famshëm Ritz-Carlton /Foto

Pesë persona të maskuar dhe të armatosur me sëpata kanë terrorizuar klientët dhe stafit e një prej hoteleve më të njohur në botë, Ritz-Carlton në Paris të Francës.

Personat duket se kanë patur për qëllim të grabisin sendet me vlerë nga hoteli me pesë yje, pasi kishin dëgjuar se aty fshihet një diamant me vlerë mbi 3 milion euro.

Të maskuar, ata kanë hyrë nga dera kryesore dhe kanë nisur të thyejnë me sëpatë vitrinat në hotel dhe në kafen Hemingway. Klientët e terrorizuar kanë qëndruar për gati 6 minuta të shtrirë në tokë.

Policia i është përgjigjur në kohë rekord alarmit të stafit të hotelit dhe ka mbërritur në vendngjarje ku ka arrestuar 3 nga 5 grabitësit. Dy të tjerë kanë arritur të largohen.

Mos humbisni

Vdes Dolores O’Riordan, këngëtarja e The Cranberries

Ka ndërruar jetë në moshën 46 vjecare solistja e grupit të njohur, The Cranberries. Dolores …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.