Kreu / Politikë / Tahiri në “dosjen Habilaj”, Basha: Fakte tronditëse para syve të shqiptarve

Tahiri në “dosjen Habilaj”, Basha: Fakte tronditëse para syve të shqiptarve

Pas publikimit të detajeve të dosjes Habilaj nga Gjykata e Katanias në Itali, ka ardhur edhe reagimi i kreut të opozitës, Lulzim Basha.

“Faktet dhe provat tronditëse të lidhjes së Edi Ramës dhe Saimir Tahirit me mafian e drogës dhe armëve janë para syve të çdo shqiptari. I bëj thirrje Prokurorit të Përgjithshëm të mos takohet me të dyshuarin Saimir Tahiri po të veproje pa vonesë për ta vënë atë para përgjegjesisë penale”, shkruan Basha në Facebook.

Sipas gjykatësve dhe prokurorëve italianë, Habilaj përmend Tahirin si kushëririn e tij, si mbështetës të veprimtarisë në shkëmbim edhe të parave për fushatë.

Mos humbisni

Moska: Rama kërkon Shqipërinë e madhe

Vendimi historik për miratimin e ligjit për gjuhën shqipe në Maqedoni ka alarmuar Moskën. Ministria …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.