Kreu / Tag Archives: ylli manjani

Tag Archives: ylli manjani

Ylli Manjani martohet sërish pas 20 vitesh

Ish- ministri i Dretësisë, Ylli Manjani, ka bërë një festë të madhe. Së bashku me bashkëshorten e tij, Eva, ata kanë organizuar dasmën e tyre të dytë, pasi ish- ministri ka deklaruar më parë që nuk kanë bërë një festë. ”Vendosëm të bëjmë një festë modeste me miq e shokë …

Lexo më shumë

Manjani: Ky është dhe fundi i Policisë që deshën!

Drejtori i Policisë së Shtetit, Haki Çako doli ditën e sotme në një konference për shtyp ku bëri me dije se janë marra të ashpra për disa punonjës në Lezhë, pasi kanë lejuar kultivimin e kanabisin në këtë qytetit. Por, i menjëhershëm ka qenë reagimi i ish-ministrit të Drejtësisë, Ylli …

Lexo më shumë

Manjani: Të hiqet mesatarja për shkollën e magjistraturës

Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani gjatë një takimi me studentët e arsimuar jashtë vendit u premtoi se do propozonte heqjen e mesatares për pranimin në shkollën e magjistraturës. Gjatë takimit të mbajtur në ministrinë e Drejtësisë, Manjani e konsideroi një maskarallëk çështjen e mesatares, pasi nuk mund të krahasohet një …

Lexo më shumë

Manjani: Ne nuk jemi “Republikë Ekspertësh”

Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ishte i ftuar në studion e emisionit “Top Show” përballë një paneli analistësh për të diskutuar zhvillimet e orëve të fundit që kanë të bëjnë me reformën në drejtësi. Manjani deklaroi se propozimi i Ministrisë së Drejtësisë nuk është një propozim zyrtar i ministrit të …

Lexo më shumë

E konfirmon Rama: Ylli Manjani, ministër Drejtësie

E konfirmon Rama: Ylli Manjani, ministër Drejtësie Vetë kryeministri Edi Rama konfirmon se Ylli Manjani do të jetë ministri i ri i Drejtësisë. Në një njoftim për shtyp nga selia e qeverisë pohohet se, “kryeministri Rma pranoi sot dorëheqjen e Ministrit të Drejtësisë, zotit Nasip Naço, duke e falenderuar atë …

Lexo më shumë