E diel , 4 Dhjetor 2016
Kreu / Tag Archives: terrorizmi

Tag Archives: terrorizmi

Janullatos për CNN: Terrorizmi nuk luftohet vetëm me raketa

anastas-janullatos-700x410

Kryepeshkopi i Kishës Ortodokse Shqiptare, Anastas Janullatos, në një intervistë të dhënë për mediat, ka deklaruar se shtetet perëndimore kanë gabuar në strategjitë e tyre për të luftuar terrorizmin. Sipas tij, kjo nuk është një betejë që fitohet vetëm me armë dhe municione, por një përballje që kërkon inteligjencë dhe …

Lexo më shumë

Shpërthen kamikazi në Stamboll, mbi 10 të vdekur

auto_3012DEA300000578-3395311-image-a-19_14525908735351452591239

Një kamikaz hodhi veten në erë pranë një grupi turistësh në sheshin qëndror të Stambollit, në Turqi raportojnë mediat lokale turke paraditen e sotme. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 10:20 me orën lokale të 12 janarit 2016, në zonën historike turistike të quajtur Sultanahmet, pranë Xhamisë Blu. Sultanahmet është një …

Lexo më shumë