Kreu / Tag Archives: si te gjej pune

Tag Archives: si te gjej pune

Publikohen 4518 vende të lira pune

Publikohen 4518 vende

Shërbimi Kombëtar i Punësimit ka publikuar 4.518 vende të lira pune të shpërndara në 65 qytete, ku përmes aplikimit online kandidatët mund të aplikojnë për vendin e punës që dëshirojnë. Për të kryer këtë procedurë duhet që secili kandidat të jetë i regjistruar në sistem, pasi në rast të kundërt, …

Lexo më shumë

Rama: 8 mijë vende në dispozicion të punëkërkuesve

Rama: 8 mijë vende në dispozicion të punëkërkuesve

Rama: 8 mijë vende në dispozicion të punëkërkuesve Bashkia e Tiranës në Bashkëpunim me Ministrinë e Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, Dhomën e Tregtisë dhe Industrisë Tiranë çelën të enjten në Pallatin e Kongreseve Panairin e Punës – 2016, me pjesemarrjen e 130 kompanive dhe bizneseve që paraqesin oferta punësimi në …

Lexo më shumë

Horoskopi, e martë 26 janar 2016

horoskopi ditor

Keni dëshirë të jetoni një situatë shumë aventureske sot me partnerin. Beqarët do të kenë dashuri me shikim të parë që në mëngjes. Nëse tregoheni të arsyeshëm me shpenzimet financat do jenë të qëndrueshme. Dashi Nëse doni qe entuziazmi i ditës se sotme lidhur me marrëdhënien tuaj në çift te …

Lexo më shumë

SHPK publikon 3111 vende të lira pune

SHPK publikon 3111 vende të lira pune

Shërbimi Kombëtar i Punësimit ka publikuar 3111 vende të lira pune, të shpërndara përkatësisht në 65 qytete në vend. Me rëndësi, krijimi i llogarisë personale. Çdokush që plotëson kriteret e kërkuara mund të kandidojë nëpërmjet aplikimit online pasi faqja zyrtare e shërbimit kombëtar të punësimit u jep mundësi të interesuarve …

Lexo më shumë

Rregullat e reja, ja si mund të punësoheni në Gjermani

si mund të punësoheni në Gjermani

Në Gjermani, nga data 1 janar 2016, kanë hyrë në fuqi ndryshime të rëndësishme ligjore që përcaktojnë rregullat për mundësi punësimi dhe leje-qëndrimi për disa shtete të Ballkanit, duke e përfshirë edhe vendin tonë Kosovën. Qytetarëve të Shqipërisë, Bosnjë-Herzegovinës, Kosovës, ish-Republikës Jugosllave të Maqedonisë, Malit të Zi dhe Serbisë vetëm …

Lexo më shumë