Kreu / Tag Archives: sali berisha (page 2)

Tag Archives: sali berisha

I shtrenjti im Sali

Nga Hervin Çuli Saliu nuk rrinte dot pa folur. Saliu nuk la gje pa thene per mua. Ne permjerjen e tij te fundit ne fb,protagonisti jam une, banditi me i ri i kryeqytetit, drejtori i Rilindjes, kumarxhiu i pa permbajtur ,hajduti qe mbush xhepat me leket e projekteve. Faleminderit doktor, …

Lexo më shumë

Berisha dhe Meta janë drejt shkatërrimit të tyre

Ambasadori amerikan të na tregojë emrat e të korruptuarve

Nga Spartak Ngjela Erdhi koha që të bëjmë më në fund analizën logjike të asaj që po ndodh me Reformën në Drejtësi, dhe me konfliktin e palëve. Pyetja e pare, në këtë arsyetim logjik, që do të vijojë, është kjo: Cila është kërkesë e Berishës dhe Metës për Reformën në …

Lexo më shumë

Populli nuk ka të hajë, por Shkëlzeni gëzon këtë vilë…

Disa vite më parë kur vajza e kryeministrit shqiptar deklaronte pasurinë dhe e justifikonte atë me “punën në Kosovë”, kolegë të saj punonjës të administratës ndërkombëtare në Prishtinë, u hidhnin kunja shqiptarëve në një forum online: “E dini si mund të bëhesh miliarder me rrogë? Duhet të kesh babanë kryeministër …

Lexo më shumë

Berisha shpërthen ndaj Fevziut: Emision i neveritshëm

Berisha shpërthen ndaj Fevziut: Emision i neveritshëm Ish-kryeminsitri Sali Berisha ka dale hapur permes nje postimi ne Favebook, kunder gazetarit Blendi Fevziu dhe emisionit te tij. Ne nje postim oret e vona te mbremjes, Berisha komenton si meposhte ‘Opinion’-in ku u diskutua per valen e vrasjeve: Krimi ne “Opinion”, zhvillim …

Lexo më shumë

Konsumoni këto ushqime për t’u dukur të bukur

Konsumoni këto ushqime për t’u dukur të bukur Që të dukeni të bukur duhet patjetër të ushqeheni mirë! Të hash mirë do të thotë dhe lëkurë e freskët. Më poshtë janë një numër ushqimesh që ju mbajnë në formë dhe që quhen ushqimet e bukurisë. Dhe gjithsesi ju do të …

Lexo më shumë

Si ndikon stresi në tru dhe në zemër

Si ndikon stresi në tru dhe në zemër Mendimet negative te vazhdueshme, e thënë ndryshe stresi, janë gjithmonë një problem për organizmin tonë. Në bazë të studimeve të ndryshme është arritur në përfundim se ndjenjat negative që përjetojmë në jetën e përditshme mund të sjellin edhe dëme në organizmin dhe …

Lexo më shumë