Kreu / Tag Archives: saimir tahiri

Tag Archives: saimir tahiri

Kë mbështet FRESSH, Saimir Tahirin apo Erion Veliajn?!

Një pyetje që bëhet shpesh, por asnjëherë nuk është dhënë një përgjigje e saktë, është ajo lidhur me faktin se kë mbështet më tepër Forumi Rinor Eurosocialist. Kë përkrahin më tepër të rinjtë socialist, kryetarin e PS-së për Tiranën, Saimir Tahirin apo kryebashkiakun e qytetit, Erion Veliajn? I pyetur për …

Lexo më shumë

Porosia e Tahirit për Xhafajn

Ish-ministri Saimir Tahiri i dorëzoi sot detyrën ministrit të ri të Punëve të Brendshme, Fatmir Xhafaj. Pas votimit në parlament dhe betimit në presidencë, Xhafaj ka marrë detyrën dhe zyrën e Tahirit. Fotot i publikon vetë Ministria e Brendshme që thotë se gjatë takimit Tahiri e njohu ministrin Xhafaj me …

Lexo më shumë

Ajo që Donald Lu nuk tha në mesazhin për ministrin Xhafaj

Nga Ardit Rada/ Ambasadori Donald Lu nuk ka pritur që presidenti Nishani të “verifikojë” figurën e ministrave të rinj, për të çuar mesazhet e para të urimit. Më së pari të ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj. Duke folur për “VOA”, kryediplomati nga Uashingtoni ka evokuar faktin që Xhafaj ka qenë …

Lexo më shumë

Skandal seksual me ministrin shqiptar, dalin detajet e para

Teksa prej disa kohësh po qarkullojnë zërat për një video-seksi ku është i përfshirë një ministër shiptar, Boldnews.al mëson detaje ekskluzive të kësaj historie por duke rezervuar publikimin e emrit të ministrit. Në fakt bëhen fjalë për një seri xhirimesh të fshehta të nisura rreth 1 vit më parë dhe …

Lexo më shumë

‘Çimka’ në zyrën e Tahirit, ja kush e vendosi

E shkruan njeri, e kopjojne te gjithe nga ai dhe, keshtu e verteta pergjysem apo e paverteta shperndahet. Po eshte e vertete, Policia e Shtetit ka referuar ne prokurorine e rrethit gjyqesor Tirane, aktet permes te cilave behet me dije e kerkohet hetim, rreth vendosjes e gjetjes se nje “cimke” …

Lexo më shumë
Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com