Kreu / Tag Archives: rama meta

Tag Archives: rama meta

Rrëfehet Rama : A po rrezikohet koalicioni PS-LSI ?

rrezikohet koalicioni

Kryeministri Edi Rama në një intervistë për Rudina Xhungën në emisionin “Dritare” në Vizion+ duke folur për koalicionin me LSI-në, e ka paraqitur si një koalicion normal që i mban të bashkuar dëshira për realizimin e reformave. “Me LSI jemi koalicion dhe kemi debate, kemi shumë gjëra që na dallojnë, …

Lexo më shumë

Prapaskenat e një plani në PS që po mbahet sekret

Vetëm një ditë pasi Ben Blushi deklaroi se do të garojë në kongresin socialist si alternativë ndaj Edi Ramës për drejtimin e Partisë Socialiste, menjëherë në dy televizionet kryesore të vendit kanë dalë “ushtarët” e kryeministrit duke e mbyllur garën ende pa filluar. Fillimisht ishte zv. kryeministri Niko Peleshi që …

Lexo më shumë

Koalicioni PS-LSI ka rënë

Nga Blendi Fevziu / Opinion.al A ka më realisht një koalicion qeverisës në Shqipëri?! A ka një qeverisje që zbaton një program unik apo thjeshtë dy parti që ndajnë mes tyre zyrat e shtetit duke ndërtuar secila feudin e vet?! Për t’i dhënë përgjigje kësaj pyetjeje që sot duket edhe …

Lexo më shumë