Kreu / Tag Archives: nga

Tag Archives: nga

Detaje nga dasma e Ledion Liços me Sara Hoxhën

Në prag të Krishtlindjes së vitit që lamë pas, Sara Hoxha në “Shiko kush LUAN” deklaroi se viti 2018-ë, do të ishte edhe viti që ajo së bashku me Ledion Liçon do të kurorëzonin marrëdhënien tyre në martesë, por pa caktuar ende një datë. Por mbrëmjen e së mërkurës ka …

Lexo më shumë

Emërohet drejtori i Galerisë së Arteve, vjen nga … /Foto

Artisti kosovarë Erzen Shkololli është emëruar sot drejtori i Galerisë Kombëtare të Arteve. Ai zëvendëson në këtë detyrë Artan Shabanin, pas mbarimit të mandatit katërvjeçar të tij. Shabani është emëruar në vitin 2013 në krye të Galerisë së Arteve, si zgjedhje e vetë kryeministrit Edi Rama, ashtu siç përzgjodhi edhe …

Lexo më shumë

Pas ndarjes reagon për herë të parë Eneida Tarifa /Foto

Vetëm pak ditë më parë në media ka qarkulluar lajmi se këngëtarja Eneda Tarifa është ndarë pas 18-vitesh lidhje nga bashkëshorti i saj Erjon Zaloshnja me të cilin dhe edhe një vajzë. Asnjëra nga palët nuk është prononcuar lidhur me këtë lajm, por gjatë ditës së sotme këngëtarja Eneda Tarifa …

Lexo më shumë