Kreu / Tag Archives: NASA

Tag Archives: NASA

NASA krijon pilulën që ndalon plakjen

NASA kohët e fundit ka njoftuar se ka në plan të kryejë disa teste të një pilule e cila kthen mbrapsht plakjen, pilulë kjo që do t’iu jepej astronautëve për udhëtime në Mars. Testimet e para të kësaj pilule do të fillojnë brenda gjashtë muajve dhe pilula tashmë është përdorur …

Lexo më shumë