E mërkurë , 29 Mars 2017
Kreu / Tag Archives: lajmi i fundit (page 2)

Tag Archives: lajmi i fundit

Plagos me thikë bashkëshorten, arrestohet 53-vjeçari

Policia e Lezhës ka njoftuar arrestimin në flagrancë të një 53-vjeçari, i cili ka plagosur me thikë bashkëshorten e tij. Tom Pllumbi ka goditur me thikë bashkëshorten e tij, shtetasen me iniciale S.P., 51 vjeç, e cila është dërguar në spitalin e Traumës në Tiranë në gjendje të rëndë shëndetësore. …

Lexo më shumë

Konsumoni këto ushqime për t’u dukur të bukur

Konsumoni këto ushqime për t’u dukur të bukur Që të dukeni të bukur duhet patjetër të ushqeheni mirë! Të hash mirë do të thotë dhe lëkurë e freskët. Më poshtë janë një numër ushqimesh që ju mbajnë në formë dhe që quhen ushqimet e bukurisë. Dhe gjithsesi ju do të …

Lexo më shumë

Dy pijet që parandalojnë kancerin në kokë

Dy pijet që parandalojnë kancerin në kokë Gjatë hulumtimeve të bëra “Cancer Epidemology” shkencëtarët kanë studiuar mbi 300 burra e gra tek të cilët është diagnostifikuar gliomi-kanceri i trurit (ky është vetëm një tip i kancerit i cili fillon të rritet në tru). Kur kanë krahasuar ndikimin e pirjes së kafeinës …

Lexo më shumë

Si ndikon stresi në tru dhe në zemër

Si ndikon stresi në tru dhe në zemër Mendimet negative te vazhdueshme, e thënë ndryshe stresi, janë gjithmonë një problem për organizmin tonë. Në bazë të studimeve të ndryshme është arritur në përfundim se ndjenjat negative që përjetojmë në jetën e përditshme mund të sjellin edhe dëme në organizmin dhe …

Lexo më shumë

Çiljeta: U lodha 30 vjet duke e mbajtur gjoksin

Çiljeta: U lodha 30 vjet duke e mbajtur gjoksin “U lodha 30 vjet duke e mbajtur gjoksin”, kështu është shprehur me humor Çiljeta, lidhur me fjaklët rreth operacionit të gjoksit. Këngëtarja ka treguar në Opinion, se përmasat e mëdha të gjoksit janë shpesh shkak për probleme me shpinën, ndaj dhe …

Lexo më shumë

Ja si duken yjet shqiptare pa grim (FOTO)

Ja si duken yjet shqiptare pa grim (FOTO) Jemi mësuar t’i shohim të kuruara në detaj, me make up dhe veshje elegante. Por jo gjithmonë VIP-at shqiptare shkëlqejnë me trukimin e tyre. Këtë herë kemi mbledhur disa foto ku ata shfaqen pa make up. Shikoni se si duken ato pa …

Lexo më shumë