Kreu / Tag Archives: lajmi fundit (page 4)

Tag Archives: lajmi fundit

Në Drejtësi dhe Ekonomik duhen edhe 700 studentë

Dy ditë pasi Ministria e Arsimit u dërgoi universiteteve të dhënat për maturantët që duan të ndjekin studimet e larta, Fakulteti i Ekonomisë dhe ai i Drejtësisë kanë gati listat e fituesve dhe renditjen e aplikantëve sipas pikëve për raundin e parë. “Në Fakultetin e Ekonomisë ka pasur 20 mijë …

Lexo më shumë

Sulm terrorist në Bruksel, agresori vdes në spital

Një person me hanxhar në duar është qëlluar mbrëmjen e kësaj të premteje në Bruksel, pasi kishte sulmuar një grup ushtarësh pranë një rruge, ku Shteti Islamik kishte bërë thirrje për sulme pak ditë më parë. Agresori i identifikuar si një 30-vjeçar nga Somalia, u transferua në spital, në gjendje …

Lexo më shumë

Gazeta holandeze: Ambasadorja shqiptare flet marrëzira!

“De Telegraaf”, gazeta me madhë në Holandë, ka botuar sot një shkrim për intervistën e Ambasadores së Shqipërisë në Holandë, ku ajo mohoi ekzistencen e raportit, që sugjeron rikthimin e vizave për Shqiptarët. Në shkrim, gazeta holandeze i quan marrëzira deklaratat e ambasadores tonë në Holandë, pasi kjo mohoi ekzistencën …

Lexo më shumë

Trump flet në Arizona, sulmon përsëri mediat

Presidenti Donald Trump mbajti një fjalim të gjatë të martën mbrëma, ku mes të tjerash akuzoi mediat, duke i barazuar gazetarët me tradhtarët dhe duke duke i quajtur ata “njerëz të këqij që nuk e pëlqejnë vendin tonë”. Gjatë një tubimi politik në Qendrën e Konferencave në Finiks të Arizonës, …

Lexo më shumë

Rama 2, ministri edhe për Gruan e Thesarin

Burime nga selia e Kryeministrisë tregojnë për Top Channel se është përfunduar struktura e qeverisë së re, e cila mesa duket do të ketë disa bashkime të ministrive aktuale. Kështu, thuhet se do të bashkohet Bujqësia me Mjedisin, Turizmi me Kulturën dhe Sportin, Ekonomia me Energjinë dhe Zhvillimi Urban me …

Lexo më shumë