E mërkurë , 29 Mars 2017
Kreu / Tag Archives: lajmi fundit (page 3)

Tag Archives: lajmi fundit

Kapen 4 policë, trafikuan 8 tonë hashash

Prokuroria për Krime të Rënda ka urdhëruar arrestimin e 4 punonjësve të policisë në pikën kufitare të Qafë Thanë, pasi dyshohet të jenë përfshirë në trafik droge. Urdhri për arrestimin e tyre është dhënë pas zbulimit të një kamioni maqedonas me 8 tonë drogë në Itali, në shkurt të 2017. …

Lexo më shumë

Dështon surpriza, Italia mposht Shqipërinë 2-0 në Palermo

Ka përfunduar me rezultatin 2-0, për Italinë, ndeshja e shumëpritur e Shqipërisë, luajtur në “Renzo Barbera”. Kuqezinjtë e nisën ndeshjen në mënyrën më të mirë të mundshme dhe kërcënuan Italinë që në minutën e parë, me një goditje të Cikalleshit, e cila përfundoi jashtë. Menjëherë më pas, është mesfushori fierak, …

Lexo më shumë

Jep dorëheqjen nga mandati deputeti i PS

Deputeti i PS, Ervin Koçi ka dhënë dorëheqjen nga mandati i tij. Lajmin e ka konfirmuar me anë të një statusit në Facebook. Statusi në FB: Ervin Koçi: Të dashur miq, Të nderuar zgjedhës të Njësive Administrative Topojë, Dërmënas, Qendër, Libofshë dhe Mbrostar, Te respektuar banorë të qarkut Fier, Nëpërmjet …

Lexo më shumë

Pas mbetjeve të skafit, në Sazan gjendet një kufomë

Një ditë pasi mes gadishullit të Karaburunit dhe ishullit të Sazanit në Vlorë u gjetën mbetjet e një skafi, thellohet misteri. Mëngjesin e sotëm, pjesëtarët e ekuipazhit të një peshkarexhe në Vlorë kanë gjetur një trup të pajetë, rreth 1 milje larg ishullit të Sazanit. Pas këqyrjes së mbetjeve të …

Lexo më shumë

Idrizi: Partitë të shkojnë pa koalicione në zgjedhje

Kryetari i PDIU-së, Shpëtim Idrizi ka bërë një deklaratë të dyshimtë paraditen e kësaj të premteje gjatë një takimi Partia për Drejtësi Integrim dhe Unitet (PDIU) ka një version tjetër lidhur me koalicionet qeveritare. Ka qenë vetë kreu i kësaj partie Shpëtim Idrizi, i cili gjatë një takimi me të …

Lexo më shumë

“Rama bën teatër me mediat”

Në emisionin e sotëm “Të Paekspozuarit” të gazetarit Ylli Rakipi në News24, katër analistët Andi Bushati, Henri Çili, Mero Baze dhe Armand Shkullaku diskutuan në lidhje me zgjedhjet e 18 qershorit. Rakipi: Zoti Rama sa merr kritika ndryshon qëndrim? Çili: Jam pak i papërshtatshëm me gazetarët e nderuar që janë të …

Lexo më shumë

A përplaset dot LSI me PS?

Nga Shpëtim Nazarko A përplaset dot LSI me PS-në? Nuk e di sepse, po sa herë që kam qejf të analizoj zhvillimet politike apo karakterin e personazheve që e kanë bërë politikën tonë dikur apo dhe tani, më vjen gjthnjë ndërmend libri i famshëm i Sabri Godos, Ali Pashë Tepelena. …

Lexo më shumë