E diel , 4 Dhjetor 2016
Kreu / Tag Archives: lajmi fundit (page 2)

Tag Archives: lajmi fundit

I grabitën banesën, deputeti i PS: Ja çfarë më morën

Namik-Kopliku-1_1

Regjistrohet grabitja e radhës, por këtë herë jo në një banesë të zakonshme. Grabitësit kanë zgjedhur të futen për një “kontroll”, në shtëpinë e deputetit socialist Namik Kopliku. Sipas informacioneve zyrtare të policisë së Tiranës, mësohet se autorët ende të paidentifikuar kanë shqyer bravën e derës së banesës së 57-vjeçarit, …

Lexo më shumë

Kazinotë blejnë qeverinë!

image

Edi Rama, 25 tetor 2013: “Ata të cilët sot kanë bërë një investim të mos dalin të dëmtuar, por sigurisht, të përgatiten për të mos fituar gjithë jetën me këtë aktivitet, sepse ky nuk është një aktivitet që nuk do të zgjatë gjithë jetën, sepse Shqipërisë ky aktivitet nuk i …

Lexo më shumë

Dështon tentativa e PD, Venecia: Vettingu është në rregull

KOMISIONERET E VENECIAS TAKOJNE METEN - Reporteret e Komisionit te Venecias, duke dale pas nje takimi me Kryetarin e Kuvendit Ilir Meta, ku kane diskutuar per Reformen ne Drejtesi./r/n/r/nREPORTERS OF VENICE COMMISSION MEETS META - Reporters of the Venice Commission, after a meeting with the Speaker of Parliament, Ilir Meta, where they discussed on judicial reform.

Institucioni i pavarur ndërkombëtar i Komisionit të Venezias nuk gjen asnjë parregullsi në ligjin e Vettingut, pjesë e reformës në Drejtësi që është miratuar nga Kuvendi i Shqipërisë. Kjo është përgjigjja që Venezia jep përballë ndihmës që ju kërkua nga Gjykata Kushtetuese, raporton News 24. Gjykata e dërgoi për rishqyrtim në …

Lexo më shumë

LSI kundër qeverisë: Të mos rritet çmimi i gazit!

vasili

Tashmë Lëvizja Socialiste për Integrim e ka bërë zyrtare kundërshtimin për rritjen e çmimit të gazit për automjetet. Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka depozituar në Kuvend amendamentin ku kërkon heqjen e nenit 4 të projektligjit të paraqitur për akcizat. “Si propozues i këtij amendamenti gjykoj se …

Lexo më shumë

Tragjedia e Chapecoense, mes të mbijetuarve 3 futbollistë

foto

Rrëzimi i një avioni të kompanisë charter “Boliviana Lamia” që po udhëtonte drejt aeroportit të “Medellin” në Kolumbi, i kushtoi jetën 76 personave, ndërsa 5 të tjerë kanë mbijetuar. Mes pasagjereve ishin edhe pjesëtarët e skuadrës braziliane të futbollit të Chapecoense, e cila do të luante në Kolumbi finalen e …

Lexo më shumë

“PD të ndalë fletë-rrufetë në kryeqytetet e Europës”

1480351813rama

Ministri Bushati thotë se takimi mes Kryeministrit Rama dhe Kancelares Angela Merkel në Berlin konfirmoi progresin e qenësishëm që ka bërë vendi ynë në rrugën e vështirë të reformave demokratizuese dhe procesit të anëtarësimit në Bashkimin Europian. “Siç konfirmon Raporti i Komisionit Europian shoqëruar me rekomandimin për çeljen e bisedimeve …

Lexo më shumë