E mërkurë , 26 Korrik 2017
Kreu / Tag Archives: lajmi fundit (page 2)

Tag Archives: lajmi fundit

Gjermania & Austria: BE ta ndihmojë më shumë Ballkanin

Presidenti i Gjermanisё, Steinmeier zhvilloi vizitёn e parё nё Austri nё funksionin e presidentit. Nё takimin me presidentin austriak van der Bellen ata u shprehёn pёr mё shumё ndihma pёr Ballkanin Perёndimor. Presidentёt e dy vendeve fqinjё gjatё njё takimi tё pёrbashkёt bёnё thirrje, qё vendet e BE-sё t’i kushtojnё …

Lexo më shumë

BE, 1.4 miliardë euro Ballkanit

Samiti i Triestes ishte një mundësi për të çuar përpara arritjet e samiteve të mëparshme të Berlinit, Vjenës dhe të Parisit që u mbajt vjet, për të ndërtuar progres në disa fusha bashkëpunimi veçanërisht në agjendën e konektivitetit që është dhe mbetet element kyç i procesit të integrimit e rajonit …

Lexo më shumë

Rama: Abuzuesit i pret ferri i koalicionit kundër tepsixhinjve

Kryeministri Edi Rama, publikoi dje rezultatet e komunikimit me qytetarët, të cilëve nëpërmjet Facebook, ju kërkoi të tregojnë eksperiencat negative që kanë pasur me administratën publike. Në raport, Rama veçoi edhe një listë prej 100 personash, punonjës të administratës publike, emrat e të cilëve përmenden nga qytetarët, si protagonistë të …

Lexo më shumë

Shteti drejt rrumpallës dhe kriza e patates

Nga Mero Baze Në kufirin mes shqiptarëve në Kukës, ka ndodhur një krizë që vizaton realisht rrumpallën e shtetit shqiptar në këto ditë vere, kur kryeministri ka fituar, por qeverinë e ka opozita e re. Dhe për këtë shkak, kryeministri nuk e mbledh dot qeverinë, ndërsa ministrat teknikë të Bashës, …

Lexo më shumë

Ekspertiza / Ja kush i helmoi protestuesit e PD

Instituti i Mjekësisë Ligjore e konsideron të zbuluar shkakun e helmimit masiv që ndodhi tek 76 qytetarë mbështetës të opozitës, në mitingun hapës të fushatës elektorale të PD për zgjedhjet e 25 qershorit në Tiranë. Mjekësia Ligjore ka dorëzuar në prokurori aktin e ekspertimit në lidhje me problemet shëndetësore të …

Lexo më shumë

PS dhe LSI, “sherr” për kampingun në Jalë

Luan Rama foli sot për kampingun që do të organizojë LRI-ja më të rinjtë eurosocialistë, si çdo vit në Jalë. Por FRESSH-i i PS-së ka reaguar me një deklaratë publike kundër LSI. Deklarata FRESSH dhe organizatorët e Internacionales Socialiste të të Rinjve shprehin keqardhje për mënyrën se si strukturat e …

Lexo më shumë

Zjarr në Tepelenë, rrezikohen shtëpitë private

Një zjarr i madh ka përfshirë një zonë me bimësi e pyje, në lagjen “15 Shtatori”, në Tepelenë. Situata është alarmante, pasi zjarri rrezikon të prekë edhe shtëpitë private që ndodhen aty pranë. Forcat zjarrfikëse dhe banorë të zonës janë angazhuar dhe po punojnë për të vënë nën kontroll zjarrin …

Lexo më shumë