Kreu / Tag Archives: lajmet sot (page 2)

Tag Archives: lajmet sot

Rama e teproi në Beograd, Shqipëria të japë shpjegim

Deklaratat e Kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama për Kosovën, në vizitën e fundit në Beograd, nxiti diskutime jo vetëm të qytetarëve të Kosovës, por edhe zyrtarëve të institucioneve të Kosovës. Deputeti socialist dhe ish-kryeministri i Shqipërisë Pandeli Majko, në një intervistë për KosovaPress është shprehur se ka pasur tejkalim, por …

Lexo më shumë

“Pas PDIU-së fshihet…. Erdogani”

PDIU

“Një parti e vogël…dhe pas saj Erdogani”. Ky është titulli i një artikulli të gazetës “Kathimerini” të së dielës, që analizon rolin e partisë së çamëve në Shqipëri, deklaratat e Komisionerit Hahn, gjendjen politike në vend para zgjedhjeve parlamentare dhe ato për presidentin, si dhe minimin e marrëveshjes për kufirin …

Lexo më shumë

Ja në ç’moshë fillojmë të plakemi

plakemi

Në botën shkencore për vite ka ende diskutime në lidhje me faktin se kur fillojmë të plakemi. Disa shkencëtarë mendojnë se ajo fillon me ngadalësimin e rritjes së trupit dhe të tjerët supozojnë që ndodh me plakjen e organeve të brendshme. Pleqëria fajësohet shpesh për harresën: vendosim gabim çelësat e …

Lexo më shumë

Zgjedhjet në Maqedoni / UNITETI, LR PDSH dhe RDK do të garojnë bashkë në zgjedhje

zgjedhjet në Maqedoni

Uniteti, LR PDSH dhe RDK-ja e Vesel Memedit nënshkruan marrëveshje për koalicion parazgjedhor. Partitë u dakorduan për platformë dhe lista të përbashkëta të kandidatëve për deputet. Në pikat e marrëveshjes theksohet edhe domosdoshmëria që njëri nga postet kryesore t’i takojë shqiptarëve, kryetari Kuvendit, kryeministri ose Presidenti. Kreu i LR PDSH-së …

Lexo më shumë