Kreu / Tag Archives: lajmet e fundit (page 5)

Tag Archives: lajmet e fundit

Opozita: Protestat nuk do të ndalen

Visar Ymeri

Kosovë :  Opozita: Protestat nuk do të ndalen Tre liderët e subjekteve opozitare kanë deklaruar se qytetarët dje kanë treguar se nuk pranojnë marrëveshjen për Asociacionin e komunave serbe dhe Demarkacionin me Malin e Zi, por njëkohësisht u dëshmua se kjo qeveri ka humbur mbështetjen popullore, pasi populli kërkoi dorëheqjen …

Lexo më shumë

Lushnje, 20 anëtarët mbeten pa shtëpi

mbeten pa shtëpi

Familja që humbi gjithçka; Lushnje, 20 anëtarët mbeten pa shtëpi Në banesën e familjes Jançari, në Çermë të Lushnjës, jetonin 20 persona. 17 prej tyre u bllokuan nga ujërat në katin e dytë, që nga pleqtë deri te fëmija më i vogël, vetëm disamuajsh. Dalja e lumit Shkumbin nga shtrati …

Lexo më shumë