Kreu / Tag Archives: lajme (page 2)

Tag Archives: lajme

Partia e re e Blushit : Shqipëria mbi partinë

Blushit

Deputetja Mimoza Hafizi, e cila i është bashkuar partisë së Ben Blushit shkruan në “Facebook” se qëllimi i partisë së re është që të vendosë Shqipërinë mbi partinë. Ajo tregon se shumë njerëz i janë bashkuar kësaj partie, pasi janë zhgënjyer nga qeverisja dhe partitë e tjera. Reagimi i plotë …

Lexo më shumë

Prapaskenat / Çfarë i tha Rama Vuçiçit jashtë kamerave ?

Kryeministri shqiptar Edi Rama, në kuadër të vizitës së tij në Serbi, ka dhënë një intervistë për prestigjiozen “Tanjung”, e përshtatur në shqip nga lexo.al. Kur Rama pyetet për marrëdhëniet me Vuçiç, Rama i thotë gazetarëve që Vuçiçit i ka thonë personalisht: “Aleksandar dëgjo: Është diçka shumë e mirë ajo që ne bëjmë …

Lexo më shumë

Gazetarët, protestë te Bashkia e Tiranës kundër censurës

gazetarët

Gazetarët kanë protestuar sot para Bashkisë së Tiranës, kundër censurës mediatike. Gazetarët akuzojnë kryebashkiakun e Tiranës Erion Veliaj se ka ndërhyrë duke përdorur influencë të paligjshme në media për të bllokuar transmetimin e dy investigimeve  për vdekjen e 17-vjeçarit Ardit Gjoklajt në landfillin e Sharrës. Bëhet fjalë për shkarkimin e …

Lexo më shumë

Imazhe sëmundjesh mbi paketat e cigareve

cigareve

TIRANE, 13 Tetor/ATSH/-Pas ndalimit të duhanpirjes në ambiente të mbyllura, Shqipëria i bashkohet vendeve të tjera të Europës për tregtimin e paketave me imazhe të pasojave të duhanpirjes. Kjo shihet si mase një tjetër për reduktimin e duhanpirësve dhe mosjoshjen e atyre që e nisin rishtazi duhanin, masë e cila …

Lexo më shumë

Horoskopi ditor, e diel 27 mars 2016

horoskopi ditor

Horoskopi ditor, e diel 27 mars 2016 Dashi Dita është e mirë për iniciativat financiare. Ju duhet të bëni një përpjekje për të krijuar një atmosferë harmonike duke filluar që në mëngjes. Në gjysmën e parë të ditës është e këshillueshme të bëni pazar. Gjysma tjetër e ditës, pavarësisht se …

Lexo më shumë

Skema/ Seks për 100 euro në Bllok, arrestohen 7 persona

Si i shfrytëzonte si prostituta

Policia e kryeqytetit ka finalizuar operacioni “Mustang”, duke vënë në pranga 7 shtetas për veprën penale të “Shfrytëzimit të prostitucionit” dhe “Prostitucionit”. Si rezultat, janë arrestuar në flagrancë dhe ndaluar shtetasit: Nik Gjonikaj, lindur ne Laç dhe banues në Tiranë, i dënuar më parë për “Prodhim, shitje të narkotikëve”, Melsi …

Lexo më shumë