Kreu / Tag Archives: lajme (page 2)

Tag Archives: lajme

Vjollca Hoxha: Për Tanin dhe Top-in

vjollca hoxha

Nga Vjollca Hoxha Faleminderit të gjithëve që keni ardhur, në emrin tim dhe fëmijëve të Tanit. Ka disa njerëz që u festohet ditëlindja gjithmonë. Për njërin prej tyre jemi mbledhur sot. Në ditëlindje bëhen zakonisht bilance të një viti që lihet pas. Sa herë festojmë ditëlindjen e Tanit, këtu në …

Lexo më shumë

Partia e re e Blushit : Shqipëria mbi partinë

Blushit

Deputetja Mimoza Hafizi, e cila i është bashkuar partisë së Ben Blushit shkruan në “Facebook” se qëllimi i partisë së re është që të vendosë Shqipërinë mbi partinë. Ajo tregon se shumë njerëz i janë bashkuar kësaj partie, pasi janë zhgënjyer nga qeverisja dhe partitë e tjera. Reagimi i plotë …

Lexo më shumë

Prapaskenat / Çfarë i tha Rama Vuçiçit jashtë kamerave ?

Kryeministri shqiptar Edi Rama, në kuadër të vizitës së tij në Serbi, ka dhënë një intervistë për prestigjiozen “Tanjung”, e përshtatur në shqip nga lexo.al. Kur Rama pyetet për marrëdhëniet me Vuçiç, Rama i thotë gazetarëve që Vuçiçit i ka thonë personalisht: “Aleksandar dëgjo: Është diçka shumë e mirë ajo që ne bëjmë …

Lexo më shumë

Gazetarët, protestë te Bashkia e Tiranës kundër censurës

gazetarët

Gazetarët kanë protestuar sot para Bashkisë së Tiranës, kundër censurës mediatike. Gazetarët akuzojnë kryebashkiakun e Tiranës Erion Veliaj se ka ndërhyrë duke përdorur influencë të paligjshme në media për të bllokuar transmetimin e dy investigimeve  për vdekjen e 17-vjeçarit Ardit Gjoklajt në landfillin e Sharrës. Bëhet fjalë për shkarkimin e …

Lexo më shumë

Imazhe sëmundjesh mbi paketat e cigareve

cigareve

TIRANE, 13 Tetor/ATSH/-Pas ndalimit të duhanpirjes në ambiente të mbyllura, Shqipëria i bashkohet vendeve të tjera të Europës për tregtimin e paketave me imazhe të pasojave të duhanpirjes. Kjo shihet si mase një tjetër për reduktimin e duhanpirësve dhe mosjoshjen e atyre që e nisin rishtazi duhanin, masë e cila …

Lexo më shumë