Kreu / Tag Archives: kryesore (page 2)

Tag Archives: kryesore

Noka: Përgjimi ka ndodhur, kemi prova

Por për Partinë Demokratike, përgjimi është fakt që ka ndodhur, madje për këtë deputeti Flamur Noka tha se ka prova që do të dalin. “I kemi të dhënat! I kemi informacionet! Është përgjuar! Janë përgjuar politikanë, ambasadorë. Erjon, je përgjuar edhe ti! (i drejtohet Erjon Braçes pas reagimit të tij …

Lexo më shumë

VIDEO/ Korpusi revolucionar “Azem Hajdari” i PD-së, me një këngë: Na prit o popull, po vijmë për shpëtim

Korpusi rinor “Azem Hajdari”, i shfaqur  për herë të parë në ballë të protestës së 8 dhjetorit 2015 organizuar nga PD, ngjalli kureshtje për uniformën ngjyrë të zezë të këmishave që vishnin. Disa muaj më pas ata janë rishfaqur përsëri. Kësaj here nëpërmjet një videoje, e cila zgjat më shumë se 1 minutë postuar në […]

Lexo më shumë

Shtypi i PD: Dështim i Bashës në Shkodër

Një drejtues i një faqe shtypi të PD, Syri.net, Çim Peka, ka postuar me ironi një status ku thotë se sot në Shkodër kishte shume Iphone dhe selfie, por pak shkodranë. Ndërsa ky me poshte eshte nje koment i marre nga Citynews, nje faqe e PD drejtuar nga Elvi Fundo, ish- keshilltari per media i […]

Lexo më shumë

INVESTIGIMI/ Kryetarët e bashkive, nga 7 prona secili. Vetëm 2 janë të varfër

46 kryetarë bashkie nga 61 të tillë që u zgjodhën vitin e kaluar kanë nën zotërim së bashku me anëtarë të familjes në total një numër prej 317 prona të patundshme në pronësi, sipas një investigimi të kryer nga Open Data Albania (oda). Mesatarja e pronave për çdo kryebashkiak është 7. Gati gjysma e këtyre […]

Lexo më shumë

GAFA/ Për Bashën, Berisha është një nga të vdekurit e PD

Në fjalën e sotme në Shkodër, kryetari i PD Lulzim Basha ka përmendur faktin se PD e sotme frymëzohet nga të vdekurit e saj në vite mes të cilëve përmenden dhe Sali Berishën. “Frymëzimi ynë është Arben Broci, Bujar Bishanaku, Besnik Ceka, Nazmi Kryeziu, është Pjetër Arbnori, Azem Hajdari, Gramoz Pashko, është Sali Berisha….” theksoi […]

Lexo më shumë

BATUTA/ Rama: Pleqërinë do ta kaloj me Koçon te lapidari Vunoit

Kryeministri Rama ka qenë sot në Himarë ku ka prezantuar programin për zhvillimin e fshatrave të bregdetit, Dhërmiun, Qeparoin dhe Vunoin. Ai gjatë fjalës së tij nuk i ka kursyer batutat, duke bërë një të tillë për Koço Kokëdhimën. “Që pleqërinë që po na afrohet mua dhe Koços, të vijmë këtu dhe ta kalojmë kohën […]

Lexo më shumë

Kjo grua është ministre Shëndetësie!

Kjo grua është ministre Shëndetësie

Një politikane me jo më pak se 130 kg mbipeshë tenton të luftojë obezitetin në rritje të vendit të saj. Politikania 52-vjeçare, jo vetëm që është shumë e famshme në Belgjikë, por është propozuar dikur për kryeministre. Puna që iu besua, sidoqoftë shkaktoi shumë debate dhe kritika, meqë sipas publikut …

Lexo më shumë

Drogë dhe prostitucion : kapen 13 persona

Drogë dhe prostitucion

Tiranë – Seksioni për Narkotikët dhe Trafiqet në Drejtorinë e Policisë Tiranë, mbrëmë ka vënë në pranga 13 persona, pasi akuzohen për lëndë narkotike dhe për shfrytëzim dhe ushtrim prostitucioni. Mes personave të arrestuar mësohet se janë edhe dy shtetas turq dhe tre femra. Kështu, në kuadër të operacionit të …

Lexo më shumë