Kreu / Tag Archives: kryesore (page 2)

Tag Archives: kryesore

Drogë dhe prostitucion : kapen 13 persona

Drogë dhe prostitucion

Tiranë – Seksioni për Narkotikët dhe Trafiqet në Drejtorinë e Policisë Tiranë, mbrëmë ka vënë në pranga 13 persona, pasi akuzohen për lëndë narkotike dhe për shfrytëzim dhe ushtrim prostitucioni. Mes personave të arrestuar mësohet se janë edhe dy shtetas turq dhe tre femra. Kështu, në kuadër të operacionit të …

Lexo më shumë

BERZH miraton strategjinë e re për Shqipërinë

BERZH miration strategjinë

BERZH miraton strategjinë e re për Shqipërinë Banka Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH) ka miratuar një strategji të re për Shqipërinë, e cila nxjerr në pah prioritetet e investimeve të Bankës për katër vitet e ardhshme. Strategjia 2016-2019 synon të përmirësojë konkurueshmërinë e sektorit privat, të zgjerojë dhe të …

Lexo më shumë

Avokati i Popullit, kryebashkiakëve: Parandaloni rrezikun për të pastrehët, përgatisni vendstrehime

Avokati i Popullit, kryebashkiakëve: Parandaloni rrezikun për të pastrehët, përgatisni vendstrehime Avokati i Popullit, Igli Totozani, ripërsërit rekomandimin për kryetarët e bashkive në të gjithë vendin, për marrjen e masave organizative në përgatitjen e vendstrehimeve provizore, për grupe në nevojë emergjente, që kërkojnë ndihmë nga organet e pushtetit vendor me …

Lexo më shumë

Mungesa e konsensusit politik, Lu shkon te Nishani

Lu shkon te Nishani

Mungesa e konsensusit politik, Lu shkon te Nishani Ambasadori i SHBA-së në Tiranë, Donald Lu ka zhvilluar paraditen e sotme një takim me Presidentin e Republikës, Bujar Nishani. Mendohet se në fokus të takimit është mungesa e konsensusit maxhorancë-opozitë për draftin e reformës në drejtësi, i cili duhet të përmbyllet brenda …

Lexo më shumë

Reforma në Drejtësi, peng i debatit politik

Reforma në drejtësi vijon të mbetet peng i debatit politik. Drafti, që po shqyrtohet nga ekspertët e drejtësisë, të përzgjedhur nga palët politike nuk po gjen ende konsensusin e palëve. Sipas kalendarit paraprak, drafti i plotë i përpiluar nga ekspertët me sugjerimet e Komisionit të Venecias duhet të finalizohet sot dhe …

Lexo më shumë

Një letër për Enver Hoxhën

Nga Xhek London / Facebook Politikanët sot ta kalojnë ty. Këta janë shumë, po shumë… të pasur, po shumë fare ama ! Ja fjala vjen, vila jote shtetërore në bllok më duket si kasollja në muzg e Van Gogut po ta krahasosh me vilat e këtyre birbove të sotëm ! …

Lexo më shumë