Kreu / Tag Archives: kosove

Tag Archives: kosove

Një femër SEXY, ushtare në Kosovë (FOTO)

Nëse do ishte një kompeticion i bukurisë brenda për brenda FSK-së, vërtet kjo ushtare do të ishte një konkurrente e fortë. Emri i bukuroshes ende nuk dihet, mirëpo në një vizitë që i bëmë profilit të hapur në emër të FSK-së në instagram, hasëm në këtë ushtare tonën e cila vërtet …

Lexo më shumë

28 Nëntori shpallet festë kombëtare në Kosovë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka shpallur sot  28 nëntorin  si festë kombëtare për Kosovën, duke e quajtur  si Dita e Shqiptarëve. Në statusin e tij social Facebook, Haradinaj shprehet:“Duke u bazuar në Ligjin për festat zyrtare, kam vendosur që 28 nëntorin – si Dita e Shqiptarëve – ta shpall …

Lexo më shumë

Kosovë, 19 komuna votojnë sot

1 milion e 353 mijë e 613 persona kanë të drejtë vote në raundin e dytë të zgjedhjeve për kryetarë komunash që mbahen sot. Të gjithë këta mund të votojnë në 19 komuna që nga ora 7:00 e mëngjesit deri në ora 19:00 të mbrëmjes në 614 qendra të votimit, …

Lexo më shumë

Lulja që shëron shumë sëmundje gjendet kudo në Kosovë

Me Lulen e Akilit mund të kurohen sëmundje të shumta, duke filluar nga sëmundjet nervore, të zemrës e deri te variçet. Lulja e Akilit (apo bari mijëfletësh ose barnozela) gjendet kudo nëpër vendin tonë. Përmes saj mund të kurohen sëmundje të shumta, duke filluar nga sëmundjet nervore, të zemrës e …

Lexo më shumë

Ja pse u shty mbledhja e përbashkët Kosovë-Shqipëri

Shtyhet për një kohë të pacaktuar mbledhja e përbashkët e Qeverisë së Shqipërisë dhe e Kosovës e planifikuar për më 24 prill në qytetin e Vlorës. Ky fakt është konfirmuar për “Kohën Ditore” nga burime të Ministrisë së Punëve të Jashtme të Republikës së Shqipërisë. Të njëjtat burime theksojnë se …

Lexo më shumë

‘Shpërthejnë’ tifozët e Kosovës: O Serbi, ta q.. at nanë (VIDEO)

Kosova pret sonte Islandës në ndeshjen e vlefshme për Grupin I në kuadër të kualifikimeve për botërorin ‘Rusia 2018”. Kosova së bashku me ‘Dardanët’ kërkojnë lavdinë ndaj ishullorëve në ndeshjen e cila luhet në stadiumin “Loro Boriçi”. Tifozët e Kosovës kanë krijuar një atmosferë mbresëlënëse jashtë dhe brenda stadiumit “Loro …

Lexo më shumë

Ndeshja Kosovë-Islandë, mijëra tifozë në Shkodër

Qyteti i Shkodrës është mbushur plot me tifozë të Kosovës, të cilët kanë ardhur për të mbështetur skuadrën e kombëtares  për ndeshjen që do të luhet midis Kosovës dhe Islandës. Ndeshje e cila zhvillohet në stadiumin “Loro Boriçi”, e vlefshme për Kampionatin Botëror 2018. Që pas orës së mesditës në …

Lexo më shumë

“Ruletë ruse” në Preshevë!

Nga Sevdail Hyseni (Serbi) Farën e përçarjeve preshevare, në këto ditë të nxehta pranverore, në Komunën e Bujanocit, po e bart një frymë me plot turbulenca politike. Këtij virusi antishqiptar po i frynë, nga burime të mirinformuara, ish kryetari i Bujanocit, Nagip Arifi dhe partia e tij në opozitë, të …

Lexo më shumë