E hënë , 24 Tetor 2016
Kreu / Tag Archives: edi rama (page 2)

Tag Archives: edi rama

Mbërrin Venecia, ja rekomandimet për reformën

rekomandimet

Mbërrin Venecia, ja rekomandimet për reformën Komisioni Venecias e ka gati opinionin final për draftet e dërguara nga Tirana për reformën në drejtësi. Top Channel ka siguruar dokumentin prej 20 faqesh nga ku ekspertët e Venecias kanë renditur opinionet përfundimtare. Që në fillim ata vlerësojnë se drafti i rishikuar dërguar …

Lexo më shumë

Rama citon agjencinë e akuzuar për korrupsion

79b97955b8731b521a435e9c32b1911f_L

Në një prononcim kryeministri Rama deklaroi se agjensia Standard & Poor’s ka rritur pikëzimin për ekonominë shqiptare nga B në B+. Por çfarë është kjo agjensi? Standard & Poor’s nuk është asgjë tjetër veçse një agjensi private dhe fitimprurëse me seli në New York, e cila vlerëson besueshmërinë e kredidhënies …

Lexo më shumë

Edi Rama, furtunë mbi ministrat

rama ministrat

Botuar nga Lapsi.al Mbrëmë, rreth orës 18.30, në selinë e Partisë Socialiste, janë parë të hynë një nga një ministrat e kabinetin qeveritar të kësaj partie. Pas tyre, portën e kanë kaluar Gramoz Ruçi e Taulant Balla, të pasuar nga kryetarët socialistë të komisioneve parlamentare, Xhafa, Braçe, Shalsi. Kjo mbledhje, …

Lexo më shumë

Rama te Sokol Balla: Drejtësia vonon, por nuk harron

edi rama

Kryeministri Edi Rama ka folur për ngjarjet e 21 Janarit 2011-të , në emisionin “Top Story”. Në intervistën me gazetarin Sokol Balla, Kryeministri i kushtoi vemendje  reformës në drejtësi, kur u shpreh se 21 Janari është një arsye më shumë për realizimin e saj dhe për dhënien fund të pandëshkueshmërisë. Intervista …

Lexo më shumë