Kreu / Tag Archives: edi rama (page 2)

Tag Archives: edi rama

Basha sulmon publikisht Ramën

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar ditën e sotme në lidhje me premtimet që Edi Rama ka filluar të japë në elektoratin e tij. Basha në një postim në rrjetet sociale ka thënë se Rama beson se mund t’i gënjejë përsëri njerëzit përderisa i gënjeu herën e parë. …

Lexo më shumë

Lumi që mori Vunonë, pse s’mori dhe Qeparonë?

Nga Bledi Mane-Public Enemy/Skandal.al Gazetaret dembele te Tiranes qysh mbreme e deri sot kane ilustruar propozimet e teknicienteve demokrate te qeverise socialiste me CV-te e te nominuarve. Dikush nga diku ua ka dhene dhe i shperndane gjithandej. Ti lexosh me vemendje ato CV te iken truri dhe mund te kalosh …

Lexo më shumë

Meta nuk u njoftua për largimin e Vasilit

Ilir Meta i shkoi në zyrë ish-kryeministrit Sali Berisha gjatë së enjtes, kur Rama dhe Basha ishin ende duke detajuar në Pallatin e Kongreseve marrëveshjen e arritur, por që deri në ato momente nuk ishte bërë publike.   Presidenti i zgjedhur nuk e fshehu sesi e kishte marrë vesh arritjen e …

Lexo më shumë

Marrëveshja që sjell tërmet në skenën politike

Në të njëjtën minutë, të sinkronizuara, selitë e PS dhe PD shpërndanë marrëveshjen politike të 18 majit 2017, me propozimin e PD dhe të pranuar nga PS. Edi Rama dhe Lulzim Basha pas takimit për më shumë se 5 orë zgjodhën të mos flasin për mediat, por marrëveshjen e kanë …

Lexo më shumë

Çfarë ndodhi dje në tryezën me Ramën

Aleati i Lulzim Bashës, Nard Ndoka, një prej pjesëmarrësve në tryezën 2 orëshe të partive pas së cilësoi buroi dhe marrëveshja Rama-Basha rrëfen sot ‘sekretet’ e takimit me dyer të mbyllura. Sipas kreut te PDK, Ndoka, marrëveshja e djeshme ishte e papritur dhe për aleatët e vegjël të dy partive …

Lexo më shumë

Rama: Votuesit e PD, jetimë të një republike fantazëm!

Kryeministri Edi Rama i ka kushtuar një shkrim të gjatë protestës së opozitës sot përpara zyrës së tij, në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”. Kreu i qeverisë shkruan se ka ndjerë keqardhje për Bulevardin gjysmë të zbrazët, sipas tij, ndërsa shton se PD, nga një parti e madhe, është katandisur sot …

Lexo më shumë