E mërkurë , 23 Mars 2016
Kreu / Shëndet / Si ndikon stresi në tru dhe në zemër
Sl_StressBrain

Si ndikon stresi në tru dhe në zemër

imagesSi ndikon stresi në tru dhe në zemër

Mendimet negative te vazhdueshme, e thënë ndryshe stresi, janë gjithmonë një problem për organizmin tonë.

Në bazë të studimeve të ndryshme është arritur në përfundim se ndjenjat negative që përjetojmë në jetën e përditshme mund të sjellin edhe dëme në organizmin dhe në gjithë shëndetin tonë.

Duhet të keni parasysh se mendimet negative u sjellin stresin gjithnjë, kështu që ju mund edhe ta pësoni nga kjo gjë, pasi stresi dobëson zemrën dhe trurin.

Për vite të tëra, thuhet se stresi nuk është i mirë për gjendjen tuaj të mendjes. Tani kjo është e dokumentuar dhe dëshmuar, se sasia e stresit që merr për një kohë të gjatë mund të dëmtojë seriozisht zemrën dhe trurin.

Nëse nuk trajtohet kjo mund të çojë në probleme serioze shëndetësore, duke përfshirë sulmin në zemër, goditjet dhe çrregullime të tjera mendore.

Mos humbisni

Largojeni dhjamin

Largojeni dhjamin me këtë reçetë

Ushqimi i parë i mëngjesit mundëson të pasurit e aftësive më të mira fizike dhe …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.